• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Імпорт замість видобутку НАК "Нафтогаз" – загроза національній безпеці

Реклама на dsnews.ua
У червні НАК "Нафтогаз" оголосив про плани спрямовувати ресурси на закупівлю дешевого газу замість інвестицій в українські родовища і вже в серпні-вересні спостерігається різке скорочення бурових робіт

Про це розповів політолог Микола Давидюк, повідомляють "Коментарі".

"Можливо, в короткостроковій перспективі таке рішення може призвести до зростання прибутковості НАК, але не можна забувати, що мова йде про національну, а не просто про комерційної кампанії. Безумовно, довгостроковим національним інтересом України є зростання власного видобутку газу з метою набуття енергетичної незалежності", - позначив Давидюк.

Між тим, він додав, що після атак на найбільший НПЗ в Саудівській Аравії різко зросли світові ціни на нафту, а за ними, безумовно, зростуть і ціни на імпортний газ.

"Це змушує пильніше придивитися до компетентності менеджерів НАК, відповідальних за газовий бізнес. А також перевірити з'явилися в політично колах чутки про появу фірм-прокладок, які заробляють на імпорті газу в Україну", - вважає експерт.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабмін затвердив модель розділення "Нафтогазу" на кілька компаній.

"Нарешті ми відокремили транспортування природного газу від його видобутку і постачання. Це те, чого не могли зробити протягом останніх трьох років. Ми створили незалежного оператора в повній відповідності з вимогами європейського законодавства", - йдеться в повідомленні прем'єр-міністра України Олексія Гончарука на офіційній сторінці в Facebook.

    Реклама на dsnews.ua