• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Інфляція в Україні за півроку прискорилася

Реклама на dsnews.ua

Інфляція в Україні за перше півріччя поточного року зросла на 2%, проте в червні вона сповільнилася до 0,2% в порівнянні з травнем

Про це свідчать дані Держслужби статистики, передає "ДС" з посиланням на "Кореспондент".

У червні зростання споживчих цін порівняно з травнем сповільнилося до 0,2%, але з початку 2020 року інфляція прискорилася до 2,0%. Про це свідчать дані, опубліковані в четвер, 9 липня.

Відзначається, що базова інфляція в червні порівняно з травнем склала 0,0%, з початку року - 1,5%.

У той же час ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,4%. Найбільше (на 8,4%) подорожчали фрукти. На 2,3-0,4% зросли ціни на м'ясо, масло, хліб, олію, сметану, тоді як на 4,7% подешевшали овочі, на 1,3-0,9% - молоко, цукор, рис, сало, свинина.

При цьому ціни на алкогольні напої і тютюнові вироби підвищилися на 0,5%, що пов'язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,1%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося в основному за рахунок здешевлення природного газу на 4,3%. Разом з тим на 4,4%.зросли тарифи на гарячу воду.

Транспорт подорожчав на 1,2%, що зумовлено подорожчанням проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 6,1%, палива та мастил - на 2,1%, автомобілів - на 1,3%.

Як повідомляла "ДС", міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко заявив, що рівень інфляції, який сприятиме економічному зростанню України, може складати 8-9%.

    Реклама на dsnews.ua