• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

З-за "Північного потоку-2" Україна може втратити до $3 млрд на рік, - Коболєв

Реклама на dsnews.ua
Якщо "Північний потік-2" запустять, збитки України можуть досягти 3 млрд доларів в рік

Про це заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ході виступу на форумі YES, передає "ДС" з посиланням на Українську правду.

"Північний потік-2" - набагато більш широка проблема, ніж просто газове питання. Вона стосується безпеки України і не буде перебільшенням сказати, що для нас це питання виживання", - сказав Коболєв.

Крім того, він зазначив, що якщо в України не буде газового транзиту, це відкриє двері для повноцінного військового вторгнення Росії в Україну. "Це не тільки питання грошей "Нафтогазу" чи України, але і питання безпеки. Не тільки нашої, але і всього Євросоюзу", - підкреслив він.

Також Коболєв додав, що на сьогоднішній день Україна отримує близько 3 млрд доларів в рік за рахунок транзиту. "Якщо "Північний потік-2" зараз запуститься, то через 2 роки проект може бути завершений. Як тільки це станеться, всі розрахунки показують, що транзиту газу через Україну більше не буде", - сказав Коболєв.

Він зазначив, що в такому разі частина транзиту перейде на "Турецький потік", все інше - на "Північний потік-2".

"Для нас це буде величезна втрата - 3 млрд доларів або 3% нашого внутрішнього валового продукту, це величезна сума", - підсумував керівник "Нафтогазу".

    Реклама на dsnews.ua