• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зміни в оподаткуванні містять корупційні ризики, - експерт

Нещодавні зміни до законодавства надають контролюючим органам право на власний розсуд встановлювати вину платника податків, що створює корупційні можливості для чиновників

Олександр Кучеренко
Олександр Кучеренко
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Ради інституційних реформ Олександр Кучеренко під час виступу на міжнародній конференції Tax & Business Conf, передає РБК-Україна.

На думку експерта, таку загрозу створює закон №466-ІХ (Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві).

"Це улюблена чиновниками дискреція, коли вони на власний розсуд визначають те чи інше. В цьому випадку вони будуть визначати, умисно підприємець порушив щось у звітності чи ні, та вдвічі збільшувати розмір штрафу", — заявив Олександр Кучеренко.

На думку експерта, така можливість створює значні корупційні ризики.

"Можете тільки уявити, як нечесний чиновник зможе монетизувати своє повноваження визначати провину", — сказав він.

Натомість за словами Кучеренка, мають бути чітко прописані інструкції, які не дають чиновникам вирішувати щось на власний розсуд.

Експерт також вважає закон №466-ІХ прикладом посилення фіскального тиску на український бізнес. Ще одним із проявів такого тиску Кучеренко назвав заплановані податкові зміни, анонсовані міністром фінансів Сергієм Марченком напередодні 12 травня.

"Останні заяви свідчать, що міністр фінансів сповідує принцип"щоб корова давала більше молока, її треба більше доїти". Не озвучено жодних стимулів для розвитку бізнесу — тільки санкції та збільшення податків. Хоча підвищення податкового тиску протирічить потребам української економіки. Пропозиція забороняти виїзд за кордон керівникам компаній, які щось заборгували на думку податкової, взагалі пахне "більшовизмом", — резюмує експерт.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що уряд планує додатково зібрати 60 млрд гривень податків.

    Реклама на dsnews.ua