• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

До 2050 року Україна може бути вуглецево-нейтральною, — гендиректор "Метінвесту"

Сьогодні ми бачимо можливість заявляти, як власне і Європейський Союз, що ми можемо бути вуглецево-нейтральною країною до 2050 року. Це абсолютно реально для України, для української металургії

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів в інтервʼю телеканалу "Україна 24" генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков.

Щоб досягти такого результату щодо зниження екологічних викидів, перш за все має бути командна робота приватних компаній і держави. Має бути прийнята стратегія держави щодо модернізації важкої промисловості. "Природно, має бути рух назустріч держави і приватних компаній. Має бути підготовлена стратегія держави з точки зору енергоносіїв, тому що для виробництва водню потрібно дуже багато електроенергії, дешевої електроенергії, відновлюваної електроенергії. І це те, про що держава повинна подбати", — вважає гендиректор "Метінвесту".

Міжнародна практика показує, що саме держава може, по-перше, направити кошти на розвиток екологічно чистих підприємств, а також знизити фінансове навантаження на компанії, які готові інвестувати свої кошти. Так, наприклад, Німеччина направляє на ці речі понад 9 мільярдів євро. Юрій Риженков пропонує реінвестувати деякі податкові надходження: "Для модернізації, для побудови нового вуглецево-нейтрального виробництва необхідні великі інвестиції. Можна для цього, наприклад, використовувати ті ж самі екологічні податки, які сьогодні йдуть на викиди СО2. Можна і далі допомагати підприємствам, реінвестуя їх в ці нові технології".

Метінвест готовий інвестувати понад 450 мільйонів доларів в інноваційні екологічно чисті виробництва.

"У нас є ідея побудови нового заводу на базі тієї самої водневої металургії, технології прямого відновлення заліза, електросталі. Ми можемо поруч із "Запоріжсталлю" побудувати нове екологічно чисте, вуглецево-нейтральне виробництво, і для цього вже сьогодні ми робимо перші кроки. До речі, на Центральному ГЗК ми вже отримали окатиш, який можна використовувати для відновлення заліза і потім в електрометалургії. Тобто перші кроки ми вже зробили — це вже серйозна заявка", — розповів Риженков.

Будівництво нових цехів дозволить вивести виробництва на далекі околиці міст, упевнений гендиректор "Метінвесту": "Завжди ми говоримо про те, що як би ми не старалися, підприємства, завод в центрі міста — це, звичайно ж, завжди складно з точки зору техногенного навантаження на місто".

"Така історія сьогодні в Маріуполі на комбінаті Ілліча. Ми хочемо змінити цю ситуацію. Протягом якогось періоду це виробництво можна відсунути від центру міста, створюючи нові виробництва в новому місці. Ми вже зробили один з перших кроків. Буквально на наступному тижні ми будемо підписувати контракт — це будівництво нового цеху холодної прокатки. У цей проєкт ми готові вкласти мільярд доларів", — запевнив Риженков.

"Це вже не модернізація чогось старого, це фактично нове, побудоване, чисте, екологічно безпечне виробництво, яке буде служити довгі роки", — додав генеральний директор групи "Метінвест".

    Реклама на dsnews.ua