• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Кабмін домовився з "зеленими" енергетиками про добровільне зменшення тарифів

Реклама на dsnews.ua

Кабінет Міністрів сьогодні, 10 червня, підписав "Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань в сфері відновлюваної енергетики"

Про це йдеться в повідомленні пресслужби уряду, передає "ДС".

Документ підписали прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, в. о. міністра енергетики Ольга Буславець, представники Європейсько-українського енергетичного агентства та Української вітроенергетичної асоціації.

Документ передбачає, що виробники відновлюваної енергетики приймають умови добровільної реструктуризації "зелених" тарифів, що передбачає їх зменшення. Зокрема, для всіх об'єктів електроенергетики, що виробляють сонячну енергію, передбачається зменшення тарифів на 15%, для об'єктів, які виробляють електроенергію з енергії вітру, - на 7,5%.

Зі свого боку українська влада зобов'язується вживати всі заходи для забезпечення своєчасної поточної оплати ДП "Гарантований покупець" та погашення наявної заборгованості перед виробниками відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), які прийняли умови реструктуризації.

Також влада зобов'язується визначити та затвердити річні квоти підтримки "зеленої" енергетики та забезпечити проведення аукціонів з розподілу таких квот.

Крім того, посилюється відповідальність виробників ВДЕ за незбалансоване виробництво електроенергії. Також виробники ВДЕ приймають умови обмеження термінів введення в експлуатацію нових об'єктів за "зеленим" тарифом. Так, з 1 серпня поточного року нові сонячні електростанції потужністю більше 1 МВт зможуть бути введені в експлуатацію з отриманням державної підтримки тільки шляхом участі в аукціонах.

"Ми за те, щоб будувалася зелена енергетика і з часом така енергія була більше поширена як найбільш чиста. Але нам важливо, скільки вона буде коштувати. Якщо ціна електроенергії, яка вироблятиметься на нових СЕС, буде визначатися вже на аукціоні, не буде високого тарифу", - пояснив прем'єр, висловивши впевненість, що до перших двох асоціацій "зеленої" енергетики приєднаються і інші інвестори і виробники.

Нагадаємо, 26 травня прем'єр-міністр Денис Шмигаль провів зустріч з інвесторами та виробниками електроенергії з відновлюваних джерел, на якій було продовжено обговорення Меморандуму між українською владою і виробниками ВДЕ по реструктуризації "зелених" тарифів.

Раніше іноземні інвестори, які представляють більше 10 країн, у листі до прем'єр-міністра України заявили про готовність піти на добровільне зниження "зелених" тарифів, щоб підписати Меморандум про взаєморозуміння та вирішити проблеми сектору ВДЕ.

    Реклама на dsnews.ua