• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Кабмін ще не вирішив, чи підвищувати ціни на газ з 1 квітня – Демчишин

За словами міністра, говорити про підвищення цін на газ для населення некоректно, так як переговори з МВФ ще тривають
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Український уряд ще не ухвалив рішення про підвищення мінімального тарифу на природний газ для населення з 1 квітня 2016 року, яке передбачалося торішніми домовленостями з ключовим кредитором України Міжнародним валютним фондом. Проце заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин сьогодні, 18 березня, під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"У меморандумі з МВФ була досягнута домовленість в минулому році, що необхідно піднімати ціну газу до 75% від імпортної ціни. І на сьогодні такий рівень становить 5 500 грн. Не 10 000, не 7 000 5 500, приблизно. Але такого рішення на даний момент немає", - сказав він.

При цьому Демчишин зазначив, що говорити про підвищення цін на газ для населення з 1 квітня некоректно, так як переговори з МВФ тривають.

Як відомо, мінімальний тариф на газ для населення встановлюється в опалювальний сезон для споживачів, які використовують газ для опалення, а також для підприємств ТКЕ, які надають послуги з централізованого теплопостачання.

Підвищення тарифів є одним з структурних маяків чотирирічної програми реформ, узгодженої з МВФ у березні 2015 року.

Як повідомляла "ДС", раніше голова Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк прогнозував з 1 квітня підвищення мінімального тарифу на газ для населення і теплокомуненерго на 53%, до 5 тис. 500 грн з ПДВ за тисячу кубометрів з 3 тис. 600 грн з ПДВ.

    Реклама на dsnews.ua