• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Кабмін направить на підтримку медицини додаткові 5 млрд гривень з COVID-фонду

Реклама на dsnews.ua

На засіданні 9 грудня бюджетний комітет Верховної Ради погодив перерозподіл додаткових 5,3 мільярда гривень з "коронавірусного" фонду на боротьбу з COVID-19

Про це йдеться в повідомленні голови бюджетного комітету Верховної Ради Юрія Арістова, передає "ДС".

Гроші медикам перейдуть за рахунок коштів на дороги:

"Сьогодні під час засідання в онлайн-режимі ми погодили додатковий напрямок 5,26 мільярда гривень з Фонду COVID-19 українським медикам за рахунок скорочення витрат на будівництво і ремонт автодоріг державного значення", — пише Арістов.

Ці кошти будуть спрямовані на оплату медичних послуг за листопад-грудень для осіб з підозрою на коронавірус і на лікування госпіталізованих осіб. Тобто мова йде про тестування, медикаменти, апарати ШВЛ і доплати медикам.

"Останнім часом обсяг цих послуг значно виріс, відповідно — ростуть і витрати", — відзначає голова комітету.

Арістов також звернув увагу на логістичні проблеми в регіонах, де не вистачає кисневих станцій, і персонал змушений їздити за киснем в міста.

За словами Головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, кількість ліжок з доступом до кисню поки вдалося збільшити до 33 тисяч.

Як писала "ДС", станом на 24 листопада з Фонду боротьби з COVID-19 вже використали 41 млрд грн, що становить 62% виділених коштів.

    Реклама на dsnews.ua