• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Кабмін підтримав держгарантії на 5 млрд грн для бізнес-кредитів

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів затвердив механізм надання державних гарантій по кредитах малому бізнесу. Банком, який проконтролює цей процес, стане Укрексімбанк, що знаходиться у держвласності

Відповідну постанову прийнято на засіданні уряду в середу, 25 листопада, передає "ДС".

У пояснювальній записці до проєкту постанови зазначено, що Верховна рада виділила з держбюджету 5 млрд гривень для забезпечення часткового виконання боргових зобов'язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, що надаються суб'єктам мікропідприємництва, малого і/або середнього підприємництва — резидентам України.

Гарантії виділяються в розмірі, що не перевищує 80% загальної суми таких боргових зобов'язань за портфелем кредитів і 80% по кожному окремому кредиту.

Постановою визначено Укрексімбанк агентом Гаранта, в повноваження якого буде входити перевірка правильності отриманих від банків документів і розрахунків і отримання від банків плати на покриття своїх витрат, пов'язаних з виконанням таких повноважень.

Нагадаємо, у вересні президент Володимир Зеленський підписав закон № 873-ІХ про внесення змін до держбюджету на 2020 рік щодо надання державних гарантій на портфельної основі і впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом.

    Реклама на dsnews.ua