• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Кабмін ввів держрегулювання цін (ДОКУМЕНТ)

Реклама на dsnews.ua
Кабінет міністрів України ввів державне регулювання цін на десять продовольчих товарів, на окремі ліки, дезінфікуючі засоби, а також засоби індивідуального захисту

Дана постанова "Про заходи щодо стабілізації цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення" було прийнято на засіданні уряду, передає "ДС".

Документом затверджено перелік товарів, які мають істотну соціальну значущість; перелік товарів протиепідемічного призначення та порядок декларування зміни роздрібних цін на товари.

До переліку товарів, які мають істотну соціальну значущість, потрапили:

Крупа гречана
Цукор пісок
Борошно пшеничне (вищий гатунок)
Макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вітчизняного виробництва)
Молоко пастеризоване жирністю 2,5% (в плівці)
Хліб пшенично-житній
Яйця курячі категорії С1
Птиця (тушки курячі)
Вода мінеральна без газу
Масло вершкове жирністю 72,5%.

{"caption":""}

У перелік товарів протиепідемічного призначення потрапили ліки, серед яких парацетамол, антисептики і дезінфікуючі засоби, засоби індивідуального захисту (медичні маски, халати тощо).

Декларуванню підлягає зміна роздрібних цін для кожного виду товару. Декларування зміни роздрібних цін на товари підлягають роздрібні ціни реалізації товару кінцевому споживачеві. Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється в електронному вигляді, шляхом подання відомостей, Госпродпотребслужбу через її офіційний сайт, з використанням кваліфікованої електронного підпису.

Як писала "ДС", на період надзвичайної ситуації у зв'язку з поширенням коронавіруса уряд повертається до державного регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби і медичні вироби. З 15 квітня моніторинг буде поширений на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів і 2 медичних товару. Якщо ціна в торгівлі на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов'язана повідомляти про це в Госпотребнадзору.

    Реклама на dsnews.ua