• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Коломойський поклав око на "Енергоатом", – Кулик

Реклама на dsnews.ua
Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик вважає, що під гаслом демонополізації бізнесмен Ігор Коломойський готує переділ ринку енергетики

Про це він написав у своєму матеріалі для інтернет-видання "Хвиля".

Експерт зазначив, що Коломойський вже взяв під контроль державну компанію "Центренерго", яка з-за його схем перетворилася на збиткове підприємство. Але на цьому він не збирається зупинятися і вже заговорив про демонополізацію ринку електроенергії.

"Найбільшою енергогенеруючою компанією України є НАЕК "Енергоатом", що виробляє 55% електроенергії в країні. Сукупно всі державні генкомпанії ("Енергоатом", "Центренерго", "Укргідроенерго") контролюють близько 70% ринку виробництва електроенергії. Поки залишається загадкою, що саме Коломойський розуміє під "демонополізацією" - перерозподіл активів приватної генерації (ДТЕК, Донбасенерго, Технова) в рамках їх 30-процентної частки або розукрупнення державних компаній?" - написав Кулик.

На його думку, перерозподіл активів приватної генерації - це банальне рейдерство, якщо ж мова йде про отримання олігархом контролю над "Енергоатомом", то це може мати серйозні наслідки для країни. Зокрема, приклад з "Центренерго", яка під керівництвом менеджменту Коломойського несе вже мільярдні збитки, це підтверджує.

"Країна, що пережила Чорнобиль дуже сенситивна до ризиків, породжуваним необережним поводженням з мирним атомом. Поки ще ніхто не висловлював думки розчленовувати і приватизувати атомного монополіста. Але зміни в менеджменті можуть статися цілком. А як вміють працювати менеджери держкомпаній при "концептуальної" підтримки поиздержавшегося мільярдера добре видно на прикладі "Центренерго", - підкреслив Кулик.

Нагадаємо, раніше ЗМІ оприлюднили інформацію, що держкомпанія "Центренерго" підписала контракт на закупівлю російського вугілля на 400 млн гривень з невідомої бориспільської фірмою "Нафта Форс", засновник і директор якої має безпосереднє відношення до діяльності групи "Приват". Причому "Центренерго" закуповує вугілля за 2 500 гривень/тонна, що значно вище ціни, розрахованої за формулою "Роттердам+", яка становить 1 740 гривень/тонна. У той же час вироблену з цього вугілля електроенергію компанія продає за заниженим тарифом (1,3 гривень кВт/год) підприємствам, власником яких є Коломойський, в той час як собівартість електроенергії становить 1,9 гривень кВт/год.

Колишній голова Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ) Дмитро Вовк застерігав, що зловживання на користь Коломойського в "Центренерго", яких не помічають Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), призведуть до банкрутства держпідприємства. А політолог Петро Олещук запропонував народним депутатам створити у Верховній Раді тимчасову слідчу комісію для розслідування скандалу навколо "Центренерго".

    Реклама на dsnews.ua