• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Компанія Пінчука початку поставки в Україну електроенергії з Білорусі, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Компанія "Дніпросталь-Енерго" олігарха Віктора Пінчука з 1 січня почала поставки в Україну електроенергії з Білоруської АЕС

Про це свідчать підсумки добових аукціонів з доступу до міждержавних мереж, що проводяться НЕК "Укренерго", інформує "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

Компанія Пінчука отримала можливість щодоби імпортувати з Білорусі 60 МВт.

Другою компанією, що отримала право закуповувати у режиму Лукашенка і поставляти в Україну електроенергію, стало "Донбасенерго". Компанія отримала доступ до добової потужності 50 МВт.

Вже 1 січня Україну очікується імпорт з Білорусі не менше 110 МВт електроенергії, що дорівнює десятій частині потужності нововведеній Білоруської АЕС, якої країни Балтії і Польща оголосили бойкот.

Як відомо, в грудні НКРЕКУ зняло всі обмеження на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, які були введені навесні 2020 р

Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі здійснювався з жовтня 2019 по березень 2020 р загальному обсязі було поставлено понад 1 млрд кВт годин. Прямі збитки української енергосистеми від імпорту, за оцінками експертів, склали від 3 до 5 млрд грн.

За словами експертів, імпорт також спровокував найбільший за всю історію країни криза на енергоринку і рекордні збитки державних енергетичних компаній.

    Реклама на dsnews.ua