• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Компанія, пов'язана з главою Дніпропетровської облради, «розпиляла» 500 млн грн на «Великому будівництві», — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Компанія УПС, яку підозрюють в "брудних" схемах під час будівництва доріг в Дніпропетровській області, і що належить оточенню глави облради Святослава Олійника, і надалі отримує підряди

Про це пишуть журналісти сайту 24tv.ua в своєму розслідуванні, передає "ДС".

Так, в матеріалі розповідається про те, як скандальна будівельна компанія опинилася під контролем соратника олігарха Ігоря Коломойського.

«У далекому нині 2014 році, зайнявши пост заступника Коломойського в Дніпропетровській ОДА, Святослав Олійник ефектно викрив стару владу і панували гнилі порядки, розписавши і пояснивши за «схеми і відкат». Не оминула чаша сія і знамениту Дніпровську фірму УПС, що десятиліттями отримувала підряди на ремонт і будівництво доріг, помічену, до того ж, в махінаціях з бюджетними коштами на суму близько 2 млрд грн. У підсумку Тарас Палій, керівник УПСа, потрапив в місця позбавлення волі. Через рік, «завдяки щасливому випадку» пан Палій був звільнений, а збиток державі від діяльності УПСа був занижений в рази», — йдеться в матеріалі.

За інформацією словацького видання Financne noviny, словацька компанія Arograf, що належить партнеру Святослава Олійника по партійній роботі в Дніпрі Ірині Гуназі, стала володаркою 50% УПСа.

«Саме такою часткою в бізнесі поступився Тарас Палій, опинившись на волі. Уже протягом кількох днів після здійснення угоди УПС дуже до речі отримав оплату давнього боргу від обласної влади в сумі 204 млн грн. І, мабуть, половина цієї суми, по частках, спливла в прекрасній і дружній Словаччині. Словаччина в контексті описаного вище обрана не випадково. У Братиславі, за даними Financne noviny, Святослав Олійник переховувався від можливих корупційних розслідувань після скандальної відставки Ігоря Коломойського з поста губернатора Дніпропетровської області в 2015 році. Також в Словаччині проживають його сім'я і родичі, а він сам є власником будинку і ділянки в 15 соток», — йдеться в матеріалі.

При цьому, як відзначають журналісти, група компаній на чолі з компанією УПС є абсолютним лідером Дніпропетровської області по отриманню держзамовлень і освоєння грошей платників податків.

«Серед об'єктів, будівництвом яких займалися фірми, пов'язані з главою Дніпропетровської облради Святославом Олійником: зал ігрових видів спорту в Дніпрі, який отримав з держбюджету 250 млн грн; парк, школа і ДЮСШ в Синельникові, школа в Межовий і дитячий сад в Іларіонові. На даний момент всі об'єкти стоять недобудованими. Не втішна також і доля ділянок трас Дніпро — П'ятихатки і Дніпро — Запоріжжя, до будівництва яких також доклали руку фірми нашого героя. Буквально через рік дороги стали руйнуватися, а дорожня експертиза зажадала гарантійного ремонту. Освоєно на цьому підприємстві було 600 млн грн платників податків», — зазначають журналісти

Як зазначає видання, в серпні 2020 року Національне антикорупційне бюро зареєструвало кримінальне провадження щодо оцінки дій Святослава Олійника.

«Передбачається, що №1 у виборчому списку на майбутніх місцевих виборах від «Слуги народу» (в Дніпропетровську облраду, — Ред) тиснув на правоохоронні органи з метою виведення з-під кримінальної справи Тараса Палія, керівника УПСа. Того самого Палія, який в 2015 році погодився віддати половину активів словацькому підприємству Arograf.

При цьому, як відзначають журналісти, структури Олійника і далі отримують підряди.

«Програма «Велике будівництво», розроблена як іміджева під президента Зеленського, також не пройшла повз пана Олійника. В рамках цього проекту наш герой освоює 500 млн грн на ремонті 25 км дороги на Нікополь. Якщо не брати до уваги кримінальні виробництва, розслідування махінацій і зловживань, то фірма УПС впевнено тримається на плаву і при президенті Зеленський, продовжуючи освоювати сотні мільйонів бюджетних гривень. Тільки от гроші ці в Україні не затримуються, а осідають на приватних банківських рахунках в Словацькій Республіці. Іншими словами, Словаччина стає прихистком для чиновників і політиків з України, які зберігають гроші в цій країні», — резюмують журналісти.

    Реклама на dsnews.ua