• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Конфісковані в Латвії $30 млн пов'язані з близьким соратником Януковича, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Більше 30 мільйонів доларів, які нещодавно за рішенням суду були конфісковані в Латвії, слідство пов'язує з побіжним українським нардепом від Партії регіонів, близьким соратником екс-президента Віктора Януковича Юрієм Іванющенком

Про це йдеться в матеріалі "Української правди", опублікованому сьогодні. передає "ДС".

Суд у Латвії вже призначав конфіскацію цих грошей в 2017 році. Але адвокати власників заявили про порушення своїх прав, і справу було відправлено на повторний розгляд.

Рішення судів про конфіскацію засекречені і не публікуються, проте в латвійському реєстрі оприлюднено проміжне рішення. У документі вказані подробиці справи щодо так званих грошей Іванющенко, які збігаються з деталями конфіскації 30 мільйонів доларів у жовтні цього року.

Два джерела "Української правди", незалежно один від одного, підтвердили, що конфісковані в жовтні 30 мільйонів доларів слідство пов'язує саме з Іванющенком.

"Гроші Іванющенко" офіційно належить одеситу Дмитру Пархоменко. Інформації в мережі про нього майже немає.

На початку 2019 року суд відмовився конфіскувати "гроші Іванющенко", однак правоохоронці подали апеляцію. Високопоставлене джерело видання стверджує, що нове керівництво ГПУ про апеляції дізналося за тиждень до засідання. Співрозмовник додав, що ситуація з грошима в Латвії була дуже важкою, прокуратура "її ледве вырулила".

Українське справу стосовно Іванющенко прокуратура закрила в кінці серпня 2019 року. Суд також скасував арешт київських рахунків екс-нардепа. У той же час, у відповідь на журналістський запит прокуратура повідомила, що в даний час йде розслідування: її передали в Національне антикорупційне бюро.

Як повідомлялося, 15 жовтня прокуратура повідомила, що латвійський суд визнав злочинним походження грошей на суму понад 30 млн доларів США, які пов'язують з колишніми українськими чиновниками, і вирішив конфіскувати їх. Прізвищ власників грошей не називали.

Нагадаємо, на початку липня повідомлялося, що у Швейцарії були заблоковані 72 мільйони франків (більше $73,1 млн) колишнього соратника Віктора Януковича, екс-депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка, відомого також як "Юра Єнакіївський".

    Реклама на dsnews.ua