• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Країни Балтії вирішили, що обійдуться без білоруської електроенергії

Реклама на dsnews.ua

Міністерства Литви, Латвії та Естонії, що відповідають за енергетику цих країн, досягли згоди щодо припинення закупівлі електроенергії у Білорусі після запуску Білоруської АЕС

Про це повідомило сьогодні Міністерство економіки Естонії, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Захід".

"Досягнута угода містить елементи, що поліпшують ринкову позицію і перспективи наших виробників електроенергії", — зазначив міністр економіки Естонії Тааві Аас.

Для припинення торгівлі електроенергією з Білоруссю буде використовуватися система розпізнавання походження електроенергії.

В скороченому обсязі торгівля продовжиться на російсько-латвійському напрямку. Для цього будуть використовуватися залишкові потужності від внутрішньої торгівлі між країнами Балтії. Між Литвою і Калінінградом торгівля електроенергією триватиме в тому обсязі, який є зараз.

Як очікують країни Балтії, внаслідок ухвалення угоди торгівля електроенергією між ними та третіми країнами скоротиться наполовину. Угода діятиме до синхронізації енергосистем країн Балтії з Центральною Європою, що запланована на кінець 2025 року.

Перший енергоблок БелАЕС, яка розташована поблизу міста Островець, планують ввести в експлуатацію у 2020 році, другий — у 2021-му.

На єдиній позиції країн Балтії щодо відмови від покупки електроенергії у Білорусі після введення в експлуатацію БелАЕС наполягала Литва.

Ще в червні 2017 року литовський парламент закріпив у законі твердження про те, що БелАЕС є небезпечною і створює загрозу національній безпеці Литви, навколишньому середовищу та громадському здоров'ю. Метою цього закону також було обмеження імпорту електроенергії з Білорусі.

Як писала "ДС", країни Балтії запроваджують санкції проти кількох десятків білоруських посадовців, в тому числі де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка.

    Реклама на dsnews.ua