• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Лавра заробляє мільйон на день

Реклама на dsnews.ua
В свої кращі роки Київ-Печерська лавра заробляла щодня близько одного мільйона гривень

Про це російському виданню "Медуза" розповів священик, що працює у лаврі, передає "ДС".

Автор репортажу навідався в кабінет скарбника монастиря, що знаходиться під контролем УПЦ МП, і поспілкувався з головним фінансистом лаври архімандритом Нестором (Мухою).

"Гроші нам посилаються земним уділом Божої Матері, - каже він, маючи на увазі свій монастир. - Він дає стільки, скільки нам потрібно".

На питання про виручці і прибутку місцеві ченці тільки махають руками: "Якщо ми почнемо розповідати, у нас взагалі все закриють, адже всі ці наші намети - це нелегальна торгівля".

Крім наметів лавра отримує доходи з маленького свічкового заводика, іконописної майстерні, своєї пекарні і, звичайно, з поминання в молитвах та інших церковних треб; все це не піддається ні оподаткуванню, ні будь-якого аналізу.

За оцінками священика, який працює у лаврі, щоденна виручка в кращі роки сягала 1 млн грн в день (або близько $13 млн в рік), "і це не рахуючи подарунків та пожертв від великих підприємців".

"Ніяких податків до бюджету монастир не платить - на відміну від Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Зараз звітність національного історико-культурного заповідника закрита; у 2010 році, як розповідає "Медузі" його колишній директор Сергій Кролевець, музейна частина лаври заробляла близько $2 млн на рік", - йдеться в матеріалі.

    Реклама на dsnews.ua