• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Лише 5% українців перестали давати хабарі за останні 4 роки — опитування

Кількість українців, які давали хабарі, у 2015 році склало 35,6% опитаних проти 40,5% в 2011 році
Фото: 062.ua
Фото: 062.ua
Реклама на dsnews.ua

Реальна частка населення, залученого в корупційні відносини, за минулі чотири роки дещо зменшилася, повідомляє "ДС" з посиланням на заяву заступника директора Київського міжнародного інституту соціології Вікторії Захожай на прес-конференції в УНІАН під час презентації результатів загальнонаціонального опитування громадської думки щодо поширеності корупційних практик в Україні в 2015 році у порівнянні з результатами попередніх хвиль опитування в 2007-2009, 2011 роках.

"У 2015 році мали досвід вимагання хабара, її добровільного пропозиції або використання особистих зв'язків для досягнення власних цілей 70,7% респондентів (у 2011 році таких було 72,4%)", - зазначила соціолог.

Однак, як зауважила представник КМІС, постійними залишаються лідери корупційних практик, де не зафіксовано статистично значущих змін у рівні хабарництва. З вимаганнями протягом року, що передував опитуванню, зіткнулися 56,8% опитаних, і ця частка залишилася стабільною з 2011-го року.

Найчастіше з вимогою неофіційної плати люди стикаються при зверненні в державні медичні установи, контактах з міліцією, отриманні дозволів в органах влади, контактах з ДАІ, у загальноосвітніх школах, вищих навчальних закладах.

Також, за даними дослідження, рідше, у порівнянні з 2011 р., вимагають хабар у таких сферах, як проходження митного контролю і оформлення митних документів, підключення чи ремонт комунальних послуг, заклик на військову службу, оформлення або отримання соціальних виплат. У той же час зросла корупція при отриманні кредиту чи позики в державній установі, при зверненнях з приватизації, володіння і користування землею, при зверненні в судову систему та до державних нотаріусів.

"Самі українці стали рідше давати хабарі (35,6% опитаних у 2015 році проти 40,5% в 2011 р.). Найчастіше ініціюють корупційні ситуації громадяни при взаємодії з представниками установ середньої освіти, державної медицини і ДАІ", - заявила Захожа.

Також вона додала, що в більшості сфер пропозицію неофіційної плати скоротилася. Крім згаданих трьох, стали менше пропонувати хабар під час звернень щодо отримання державного житла, влаштування на роботу в державну установу, контактів з представниками вищих навчальних закладів, податкових служб, митниці, органами призову на військову службу, міліції та комунальних послуг.

"Добровільне пропонування хабарів статистично значимо збільшилася лише в одній сфері - отримання кредиту в державному закладі", - резюмувала вона.

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології в координації з Лейк Ресеч Партнерс і Каракоюн Стеретелджиз протягом липня-жовтня 2015 року.

Генеральна сукупність - доросле населення України старше 18 років у всіх областях України та місті Києві (крім частини Донецької і Луганської області, яка не контролюється Україною, і Криму). Всього було опитано 10 тисяч осіб, у кожній області було опитано близько 400 чоловік, з похибкою приблизно 5%.

Як раніше повідомляла "ДС", на думку українців, найбільше корупції у судах та ДАІ.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua