• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Логістика підвела: у Зеленського пояснили, чому МВФ не дає гроші

Співпраця між Україною та Міжнародним валютним фондом триває, але Україна не змогла отримати кошти в рамках нової програми stand by через логістичні складнощі

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Як сказав президент, ми очікуємо траншу МВФ цього року. Програма у нас розрахована на 5 млрд доларів, 2,1 млрд ми отримали. І тут не проблема в тому, що нам потрібно виконати чи не потрібно. Завдання в тому, що те, що прописано в програмі співпраці з МВФ — це ж прописано і в програмі самого президента Зеленського: реформа судової системи, боротьба з корупцією тощо", — сказав він.

Устенко пояснив, у чому виникли труднощі з МВФ.

"Як ми розуміємо в Офісі президента, виникли проблеми навіть не технічного характеру, а логістичного, які виникли через те, що ти не можеш просто взяти й змінити українське законодавство. Щоб його міняти, скажімо, щодо судової системи, президент проводив багато зустрічей, говорив з експертами, це займало багато часу. І логістично ми не витримали того часу, який, як сподівалися, зможемо витримати. Але програма йде. Як тільки будуть проголосовані ініціативи президента, ми можемо сказати, що з нашого боку ми виконали те, що обіцяли виконати не тільки МВФ, але й українському суспільству. Ми не робимо це для когось", — сказав він.

Як писала "ДС", постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні. Сторони не змогли домовитися про перегляд програми Stand-by, за якою Україна мала отримати наступний транш.

Голова Комітету з питань фінансів і податкової політики Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що відсутність траншу МВФ у 2021 році не стане катастрофою для України.

Радник голови Офісу президента Тимофій Милованов заявив, що Україна розраховує отримати новий транш кредиту МВФ на початку літа.

У МВФ назвали продуктивними дискусії по Україні, але констатували наявність низки невирішених питань і чекають пропозицій від української сторони для продовження переговорів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua