• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Метінвест отримав контроль над найбільшим виробником коксівного вугілля в Україні

Metinvest BV, материнська компанія міжнародної вертикально інтегрованої гірничо-металургійної групи компаній, придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, збільшивши свою ефективну частку володіння до рівня контрольної

Реклама на dsnews.ua

До складу придбаних активів входять кілька підприємств, ключовими з яких є шахтоуправління "Покровське" і Свято-Варваринська збагачувальна фабрика, інформує пресслужба Метінвесту.

Шахтоуправління "Покровське" виробляє високоякісне вугілля марки К, яке використовується для виробництва металургійного коксу. Станом на 1 січня 2019 року, мінеральні ресурси та запаси шахтоуправління "Покровське" за методикою JORC склали 248 млн тонн і 151 млн тонн відповідно, що досить для забезпечення виробництва мінімум на 30 років.

Свято-Варваринська збагачувальна фабрика — одне з найбільших збагачувальних підприємств в Україні. Проєктна потужність збагачення становить близько 8 млн тонн рядового коксівного вугілля на рік.

У 2020 році обсяги видобутку рядового вугілля Покровської вугільної групи склали 6,2 млн тонн, що на 55% більше, ніж у 2018 році, а виробництво вугільного концентрату — 3,2 млн тонн, що на 39% більше, ніж у 2018 році.

Спільно ці підприємства здійснюють видобуток рядового вугілля, його збагачення та подальшу реалізацію у вигляді вугільного концентрату. Вони розташовані на кордоні Дніпропетровської та Донецької областей в безпосередній близькості до коксохімів Метінвесту. Як підкреслили в пресслужбі компанії, всі придбані активи знаходяться на підконтрольній Україні території.

У Метінвесті зазначили, що внаслідок консолідації придбаних активів повністю забезпечать свої потреби в коксівному вугіллі для виробництва чавуну.

"Це важливе для нас придбання. В останні кілька років Група відчувала постійний дефіцит коксівного вугілля. Зараз ми досягли повного самозабезпечення цією сировиною, що робить нашу вертикальну інтеграцію ще міцніше. Наступним кроком стане інтеграція нових активів в Групу для посилення синергії. Упевнений, що в складі Метінвесту Покровська вугільна група зможе підвищити свою ефективність, а її співробітники — відчути переваги корпоративної культури з високими соціальними гарантіями", — заявив генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков.

Метінвест придбав частку в Покровській вугільній групі в розмірі 24,77% в липні 2018 року. Також тоді було отримано опціон на покупку решти 75,22% в інших співінвесторів за умови отримання всіх необхідних державних та інших дозволів. У жовтні 2020 року група Рината Ахметова отримала схвалення Антимонопольного комітету України строком на один рік на отримання контролю над деякими підприємствами, що входять до складу Покровської вугільної групи.

У 2019-2020 роках, беручи до уваги потенційну інтеграцію з Метінвестом, Покровська вугільна група реструктурувала значну частину своїх кредитів і позик. Станом на 31 грудня 2020 року, зовнішня заборгованість Покровської вугільної групи склала $535 мільйонів. В основному, це реструктурована кредитна лінія на суму $480 мільйонів з терміном погашення у 2030 році.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua