• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Міжнародні інвестори чекають рішення українського уряду щодо УРП

Реклама на dsnews.ua
Іноземні інвестори з числа найбільших нафтогазовидобувних компаній готові інвестувати в українські родовища і очікують позитивного рішення держави, яка повинна прийняти рішення про проведення конкурсів на укладення угод про розділ продукції (УРП)

Про це заявив виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній України Роман Опимах, зазначивши, що уряд і Верховна Рада вже створили ряд сприятливих умов для приходу нових інвесторів у газовидобувну галузь.

За словами пана Опимаха, механізм УРП приваблює потенційних інвесторів гарантіями з боку держави. Тому міжнародні інвестори зацікавлені в розробці 12 ділянок, які підготувало Міністерство енергетики та вугільної промисловості України для проведення конкурсів на контракти за угодами про розподіл продукції.

"Сьогодні є 12 ділянок, підготовлених до підписання угод про розподіл продукції. За інформацією Міненерговугілля, конкурсні умови по двох з них вже готові і уряд має скоро їх оголосити. Ці проекти ми підтримуємо усією галуззю", - заявив Роман Опимах.

Інформацію про готовність розпочати роботи на нових ділянках та очікуванні позитивного рішення від української держави з боку іноземних інвесторів підтверджує і заступник директора Департаменту пошуку і видобутку нафти і газу компанії Nafta (Словаччина) Мартін Словак.

За словами пана Словака, який з 2013 року є керівником нафтогазових проектів у західному регіоні України, компанія Nafta підтримує курс України на досягнення енергетичної незалежності і готова надати українському уряду гарантію повного і своєчасного виконання програми робіт у відповідності з підписаною угодою.

"Ми більше 5 років працюємо в Україні і підтримуємо курс на збільшення власного видобутку вуглеводнів для досягнення енергетичної незалежності від російських енергоносіїв. Ми переконані, що для реалізації енергетичного потенціалу України вимагає багатомільйонних інвестицій, так і новітніх технологій видобутку нафти і газу, які можуть принести в країну міжнародні інвестори з Європи і США. Тому ми очікуємо позитивного рішення української влади щодо укладення угод про розподіл продукції, що буде сприяти розвитку газовидобувної галузі і усього енергетичного сектора вашої країни", - зазначив Мартін Словак.

Нагадаємо, під час свого візиту міністр енергетики США Рік Перрі відзначав великий потенціал України для швидкого розвитку енергетичного сектора і досягнення незалежності від Росії за умови, що уряд буде проводити політику прозорості та вільних ринків, щоб прискорити економічне зростання країни. На думку Перрі, одним з найбільш ефективних інструментів для залучення іноземних інвестицій є Угоди про розподіл продукції між державою та інвесторами, оскільки вони надають найбільші гарантії інвесторам з боку держави.

    Реклама на dsnews.ua