• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Міжнародні резерви України в листопаді "здулися" до $15,3 млрд

Реклама на dsnews.ua
Міжнародні резерви України на 1 грудня 2016 року склали 15,271 млрд дол. США, що на 1,6% менше показника на 1 листопада

Як передає "ДС", зниження резервів у листопаді обумовлено посиленням політичної напруги, необхідністю здійснення платежів по державному боргу і переоцінкою резервних активів, повідомляє УНІАН.

У той же час, як зазначив НБУ, за останні 12 місяців міжнародні резерви зросли на 16%.

Згідно з наведеними даними, у листопаді міжнародні резерви надійшло 80 млн дол. США в результаті перевищення купівлі регулятором валюти над її продажем в ході інтервенцій на міжбанківському валютному ринку.

Крім того, у листопаді надійшло 59,6 млн дол. США на користь уряду від ЄС.

У той же час, як зазначив НБУ, зростання резервів був нівельований переоцінкою резервних активів у результаті зміцнення долара США до інших валют і падіння цін на золото.

Крім того, з резервів проведені платежі уряду з обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті в розмірі 147,2 млн дол. США.

Також повідомляється, що за результатами місяця обсяг резервів покриває 3,6 місяця імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань, поточних операцій уряду і Національного банку.

Наголошується, що міжнародні резерви України за підсумками жовтня практично не змінилися і на 1 листопада склали 15,514 млрд дол.

В кінці жовтня Національний банк України поліпшив прогноз щодо рівня міжнародних резервів на кінець року, підвищивши показник їх очікуваного рівня до 17,5 млрд дол. з 17,2 млрд дол., прогнозованих раніше.

Нагадаємо, в 2015 році золотовалютні резерви України зросли на 77%, або на 5,767 млрд дол., - до 13,3 млрд дол. на 1 січня 2016 року.

    Реклама на dsnews.ua