• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Милованов хоче зробити обов'язковим письмовий трудовий договір

Реклама на dsnews.ua
В Україні слід запровадити обов'язкове письмове укладення трудового договору

Про це міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив під час брифінгу про реформування сфери зайнятості населення, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Зараз трудовий договір можна укладати у письмовій та усній формі, ми хочемо зробити так, щоб договір був тільки в письмовій формі, щоб не було недомовок, що щось пообіцяли, а потім не дали", - сказав він.

Міністр зазначив, що пропонується також дозволити дистанційну роботу і гнучкий графік роботи, і ввести вимогу виплачувати заробітну плату виключно у грошовій формі.

"Ми пропонуємо в законі чітко прописати ознаки, що є трудовими відносинами. Ми скасовуємо трудову радянську бюрократію актів... Ми захищаємо на рівні закону фундаментальні права працівника, права боротися за свої права. Буде посилення можливості страйків", - сказав він.

Також Милованов додав, що трудові книжки не скасовуються, але разом з тим буде електронний реєстр.

За словами міністра, поки не ясно, яким чином будуть внесені зміни: прийняття окремих законопроектів або змін у Трудової кодекс.

За інформацією Мілованова, також буде розроблений окремий законопроект про профспілки, який буде регулювати взаємовідносини з ними.

"Зміни в норми про профспілки будуть. Але вони приймаються, щоб вирівняти права профспілок і дати можливість цим профспілкам захищати працівників", - зазначив він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 27 листопада підтримав ініціативу Міністерства соціальної політики по заміні паперових трудових книжок на електронні.

    Реклама на dsnews.ua