• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Мінекономіки спрогнозувало зростання інфляції з нового року

Реклама на dsnews.ua

У серпні поточного року споживчі ціни в Україні сезонно знижувалися, але у річному вимірі інфляція зросла до 2,5%. На початку 2021 року прогнозується зростання рівня інфляції

Про це йдеться в Огляді інфляції за серпень, який підготувало Мінекономіки, інформує "ДС".

"За підсумком місяця дефляція становила 0,2% (дефляція в липні – 0,6%). Проте в річному розрахунку зростання цін дещо прискорилося до 2,5% (2,4% у липні), що, переважно, стало наслідком серпневого підвищення вартості комунальних послуг (через значне подорожчання природного газу на 37,7%). Водночас зростання цін із початку року становило 1,2% та було рекордно низьким для реалій останніх років". — йдеться в огляді.

"На даний час, попри певне помʼякшення, з точки зору попередження інфляційних ризиків, політики НБУ, цінова динаміка знаходиться в прогнозованому тренді (5,9% на кінець року) і відповідає загальній тенденції позитивного розвитку економіки.

Надалі варто очікувати, що процес поступового насичення економіки грошима з метою її пожвавлення, очевидно, сформує більш вагомий тиск на цінову динаміку в результаті накопичувального ефекту, який, швидше за все, суттєво проявиться лише на початку наступного року", — додали в Мінекономіки.

Нагадаємо, на початку вересня в НБУ заявили, що до кінця року інфляція в Україні прискориться.

    Реклама на dsnews.ua