• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Міжнародні резерви України скоротилися до $28,8 млрд

Реклама на dsnews.ua

Міжнародні резерви України становили 28,8 млрд дол. США за підсумками січня, зменшившись за місяць на 1,1%

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Національного банку України, передає "ДС".

"Станом на 1 лютого 2021 року міжнародні резерви України за попередніми даними склали 28 821 млн дол. США (в еквіваленті). У січні вони зменшилися на 1,1% в першу чергу внаслідок погашення зовнішніх і внутрішніх зобов'язань держави", — йдеться в повідомленні.

У НБУ відзначають, що при цьому їх інтервенції на валютному ринку і валютні надходження на користь уряду частково врівноважили вплив платежів з обслуговування державного боргу на резерви.

Загалом динаміку резервів протягом січня визначали наступні чинники:

  • операції уряду по управлінню державним боргом.

Загальний обсяг платежів на обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті склав 311,4 млн дол. США (в еквіваленті). З цієї суми 197 млн дол. США були спрямовані на обслуговування та погашення внутрішніх державних облігацій (ОВДП), 66,4 млн дол. США — на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП), решта коштів — на виконання інших зобов'язань держави в іноземній валюті. У той же час валютні надходження на користь уряду від розміщення ОЗДП склали 48,2 млн дол. США;

  • операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

Традиційно на початку січня спостерігалася низька активність на валютному ринку. Національний банк провів кілька інтервенцій з продажу (на загальну суму 20 млн дол. США) і з купівлі (40 млн дол. США) валюти для згладжування коливань на валютному ринку. Зазначено, що в останні два тижні січня міжбанківський валютний ринок був збалансованим, тому НБУ не виходив з інтервенціями;

  • переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют).

Минулого місяця їх вартість зменшилася на 68,7 дол. США (в еквіваленті).

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,7 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку", — додали в центральному банку України.

За підсумками 2020 року міжнародні резерви України зросли на 15% і на 1 січня 2021 року склали 29,133 млрд доларів.

    Реклама на dsnews.ua