• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

МВФ погіршив прогнози відновлення економіки України

Реклама на dsnews.ua
Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз падіння ВВП України в поточному році до 8,2%, незважаючи на затвердження програми кредитування Stand-By

Про це йдеться в матеріалах Фонду, на які посилається ZN.UA, передає "ДС".

Також був оновлений прогноз відновлення української економіки в 2021 році з 3,6% до 1,1% з збільшенням до 3% у 2022 році.

Раніше стало відомо, що рада директорів МВФ затвердила програму співпраці з Україною у розмірі $5 млрд. Програма розрахована на 18 місяців.

У своєму повідомленні Фонд відзначає значні досягнення України в стабілізації економіки за останні п'ять років, проте вказує на необхідність додаткових зусиль по проведенню реформ для забезпечення стабільного та всебічного зростання", вказуючи, що спалах пандемії COVID-19 значно погіршила прогноз і переорієнтувала державну політику на стримування і стабілізацію.

"Невизначеність велика, і, згідно з прогнозами, в 2020 році економіка різко скоротиться, оскільки суворі заходи стримування - в Україні і в усьому світі, призвели до значного зниження внутрішнього і зовнішнього попиту", - підкреслюється в повідомленні.

Згідно з ним Фонд погіршив прогноз спаду ВВП України в цьому році з 7,7% до 8,2% і його відновлення в 2021 році з 3,6% до 1,1%.

У МВФ також додали, що очікується також різке скорочення доходів держбюджетів і великі надзвичайні витрати для подолання кризи, що створило великі потреби у фіскальному фінансування і фінансування балансу платежів.

    Реклама на dsnews.ua