• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

На Чорнобильській АЕС почалися випробування нового сховища ядерного палива

Реклама на dsnews.ua

Чорнобильська АЕС почала "гарячі випробування" сховища відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу (СВЯП-2)

Про це повідомили в пресслужбі Державного агентства з управління Зоною відчуження, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Сьогодні у рамках проведення «гарячих» випробувань до сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу СВЯП-2 було перевезено першу партію з 9 відпрацьованих паливних збірок, які напередодні було завантажено зі сховища «мокрого» типу СВЯП-1. Перевезення відпрацьованого ядерного палива відбувається у рамках окремого дозволу на введення в експлуатацію ядерної установки — сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2, який було надано Державною інспекцією ядерного регулювання України", — відзначили в Держагентстві.

Введення сховища "сухого" типу в експлуатацію дозволить надійно зберігати відпрацьоване ядерне паливо ЧАЕС протягом найближчих 100 років.

Як зазначив в.о. генерального директора ДСП «ЧАЕС» Володимир Пєсков, початку "гарячих" випробувань передувала тривала підготовча робота як на СВЯП-1, так і на СВЯП-2.

Перевезення здійснюється спеціальним вагоном-контейнером, який додатково виконує функцію захисту персоналу від радіаційного опромінення. Щоб перевезти все відпрацьоване ядерне паливо, яке зараз зберігається в сховищі "мокрого" типу СВЯП-1, потрібно буде близько десяти років.

"Всі операції, що здійснюються в СВЯП-2, є новими, а поводження з тепловидільними збірками безпосередньо на новому сховищі є досить складним і включає різку, перепакування, висушування, герметизацію в спеціальному пеналі та подальше горизонтальне розміщення в сухому бетонному модулі для зберігання", — прокоментували в Держагентстві.

Як повідомляла "ДС", підрядників "чорнобильського" будівництва оштрафували на 117 млн грн за змову.

    Реклама на dsnews.ua