• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На проект "Стіна" на кордоні з РФ просять ще 4,5 млрд гривень

Реклама на dsnews.ua

Державна прикордонна служба пропонує Кабінету Міністрів виділити додаткові 4,5 млрд грн на будівництво проєкту "Стіна" на кордоні з Росією

Про це йдеться в пояснювальній записці Держприкордонслужби щодо необхідних змін проєкту "Стіна", передає "ДС" з посиланням на StateWatch.

Якщо Кабмін прийме пропозицію, загальна вартість "Стіни" зросте до 6,2 млрд грн, адже з початку реалізації проєкту Держприкордонслужба вже витратила 1,7 млрд грн.

"Адміністрацією ДПСУ був направлений на погодження до Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін'юсту та Госгеокадастру проєкт розпорядження Кабінету Міністрів, який передбачає завершення реалізації "Стіни" на російсько-українському кордоні в 2025 році, а також збільшення її фінансування на 4,5 млрд грн" , – йдеться в повідомленні.

Таку пропозицію Держприкордонслужба обґрунтовує значним скороченням обсягу фінансування проєкту.

"На будівництво "Стіни" в 2019-2020 роках було передбачено виділення 1,664 млрд грн, однак розмір фактичних витрат склав 800 млн грн, тобто менше половини від запланованих.

До того ж прикордонники посилаються на зростання вартості будівельних матеріалів і заробітної плати працівників, а також збільшення термінів виконання бюджетної програми, якою передбачена реалізація "Стіни".

За словами прикордонників, узгодження запропонованих змін дозволить завершити будівництво кордону на українсько-російському та українсько-молдавському ділянках в наступні періоди:

у 2020-2021 роках – в межах Харківської та Луганської областей;

у 2021-2022 роках – в межах Луганської та Сумської областей;

у 2022-2025 роках – в межах Сумської, Чернігівської та Одеської областей.

"Стіна" на кордоні побудована на 40%.

    Реклама на dsnews.ua