• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

На старт бізнесу в Україні: Кабмін схвалив законопроєкт про виділення грошей трудовим мігрантам

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів схвалив проєкт закону про впровадження допомоги для економічної реінтеграції українських трудових мігрантів — на створення бізнесу будуть виділяти до 150 тисяч гривень

Відповідний проєкт постанови прийнятий під час засідання уряду 27 січня, передає "ДС".

Згідно з документом, право на отримання одноразової допомоги має трудовий мігрант за умови інвестування коштів, отриманих від оплачуваної діяльності за кордоном, в створення/розвиток власної підприємницької діяльності в Україні. Розмір інвестиції повинен бути пропорційним або перевищувати розмір допомоги для економічної реінтеграції.

Допомога надається після підтвердження отримання коштів від оплачуваної діяльності за кордоном. Передбачається, що граничний розмір допомоги для економічної реінтеграції для трудових мігрантів не буде перевищувати 150 тисяч гривень.

Як наголошується в пояснювальній записці, в Україну повернулася значна кількість громадян, які працювали за кордоном (за експертними оцінками більше 400 тис. громадян України). Лише 10% з них повернулися на робочі місця за кордоном, а в Україні залишилося 360 тисяч.

"Введення відповідної допомоги стане одним з ефективних стимулів для повернення з-за кордону трудових мігрантів і інвестування коштів, отриманих ними від оплачуваної діяльності в державі перебування", — йдеться в документі.

    Реклама на dsnews.ua