• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Нафтогаз нацькував на Газпром американський суд

Реклама на dsnews.ua
НАК "Нафтогаз України" подав до російського "Газпрому" позов в суд Південного округу Штату техас (США)

Позов поданий проти компанії Gazprom Marketing & Trading USA, Inc. для подальших судових розглядів з ВАТ Газпром в Нідерландах і Швейцарії про виконання рішення Стокгольмського арбітражу, передає "ДС" з посиланням на "Новий час".

За словами виконавчого директора НАК Юрія Вітренка, Газпром продовжує зухвало не виконувати рішення міжнародного арбітражу.

"Це я не скаржуся, а пояснюю наші дії, зокрема, в США по примусовому виконанню", - сказав він.

Вітренко наголосив, що США - це не остання юрисдикція, де Газпром чекають проблеми, поки вони не заплатять всю суму.

Він нагадав, що Газпром програв в апеляційному суді Швеції спір про припинення примусового виконання рішення арбітражу, тому у нього відсутні законні підстави не платити "Нафтогазу" за цим рішенням.

У прес-службі НАК повідомили, що більш детально не коментують ініційований судовий процес у США на прохання юристів.

Як повідомляла "ДС", в 2017 році Стокгольмський арбітраж переглянув контрактну формулу в контракті між "Нафтогазом" і "Газпромом". За рішенням арбітражу ціна газу для Нафтогазу дорівнює ціні газу на хабі в Німеччині, тоді як раніше вона залежала від цін на газойль і мазут.

У 2018 році "Нафтогаз" виграв Стокгольмського арбітражу проти "Газпрому": суд задовольнив вимоги про компенсації за недопоставлені обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав "Газпром" виплатити "Нафтогазу" компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

    Реклама на dsnews.ua