• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Нафтогаз повідомив про зрив опалювального сезону в 11 населених пунктах

Реклама на dsnews.ua

Через критичні борги виробників тепла досі повністю чи частково заблоковано старт опалювального сезону в 11 населених пунктах України

Про це йдеться у повідомленні на сайті АК "НАК "Нафтогаз України", інформує "ДС".

"Станом на 12 листопада без тепла залишаються жителі 11 населених пунктів у Дніпропетровській, Житомирській, Луганській, Одеській та Харківській областях", — заявили у компанії.

Зазначається, що за останні 4 місяці проблему критичних боргів вирішили 93 виробники тепла – перелік скоротився зі 109 критичних боржників (станом на 13 липня) до 16 (станом на 12 листопада).

Як нагадали у Нафтогазі, для отримання газу підприємство теплокомуненерго (ТКЕ) має виконати обов’язкові умови постачання газу, що передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. №867.

До таких умов, зокрема, належить підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства, а також виконання однієї з трьох наведених нижче умов: дотримання рівня розрахунків не нижче 90% за усіма укладеними з НАК "Нафтогаз України" договорами (без урахування штрафних санкцій). Для виробника теплової та електричної енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна, не нижче 60% або укладення та виконання договору з НАК "Нафтогаз України" про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ згідно з типовим договором у межах реалізації Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" або подання та виконання виробником погодженого органом відповідної місцевої ради графіка погашення заборгованості, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.

Нагадаємо, жовтня "Нафтогаз" заявляв про загрозу зриву опалювального сезону у 24 населених пунктах.

    Реклама на dsnews.ua