• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Наглядова рада "Нафтогазу" за попереднього правління втратила свою незалежність, – Омельченко

Наглядова рада Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України" перестала бути незалежним арбітром, підігруючи попередньому правлінню компанії.

Володимир Омельченко
Володимир Омельченко
Реклама на dsnews.ua

Про це під час дискусії "Корпоративна реформа. Що пішло не так?" сказав директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, повідомляють "Українські новини".

"Наглядова рада перестала бути арбітром, балансиром між урядом і правлінням, а перейшла чітко до підігрування правлінню. Це був серйозний перекос, який призвів до того, що наглядова рада заплющувала очі на невиконання програми 20/20, були певні зловживання на тендерах, 2020 рік компанія закінчила з величезними збитками 20 млрд гривень. Це основний показник ефективності правління, але наглядовій раді це не завадило продовжити контракт. Так звана "незалежна" наглядова рада стала залежною як від правління, так і від міжнародних стейкхолдерів", — сказав Омельченко.

На його думку, законодавство про корпоративне правління має бути переглянуте та збалансоване, оскільки чинна система має ряд серйозних недоліків.

"Щоб не було перекосів ані в бік правління, ані в бік уряду. Ситуація має бути збалансованою та дійсно відповідати принципам ОЕСР. Наш акціонер не має бути відсторонений від прийняття рішення, а має впливати через певні процедури в інтересах енергетичної безпеки держави", — додав експерт.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua