• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Податковий комітет Верховної Ради негативно оцінює законопроект "0,9 Роттердам", - Південця

Реклама на dsnews.ua
У Комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики дали негативну оцінку законопроекту № 8626 під авторством Вікторії Войцицкой, передбачає відмову від переходу до вільного ринку електроенергії на користь формули "0,9 Роттердам"

Про це заявила глава комітету Ніна Південця, інформує "ДС".

"Це спеціальний законопроект, і точно не в сфері нашого комітету. Я не можу навіть аналізувати те, для чого саме хочуть внести зміни в Податковий кодекс. Мабуть, є якесь політичне підґрунтя. Цей проект закону не актуальний, оскільки не обговорювалося в експертному середовищі, в податковому комітеті про нього ніхто не чув. Я не знаю, чи є у цього законопроекту шанс бути розглянутим на комітеті. Тому що у нас близько 600 законопроектів, які ще не розглянуті. Крім того, у нас ще 60 законопроектів, які були розглянуті на комітеті, але не розглянуті в залі. І це першочергові законопроекти. Тому зможемо ми розглянути даний законопроект навіть на засіданні комітету, я не можу прогнозувати", - повідомила Ніна Південця.

За словами Ніни Южаниной, в комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу зараз складна ситуація і розбіжності з багатьох питань і, можливо, саме з-за цього вони намагаються скеровувати свої профільні питання у інші комітети Верховної Ради.

У свою чергу, член комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Роберт Горват зазначає, що законопроект Войцицкой суперечить законодавству і здоровому глузду, так як парламент апріорі не може виконувати функцію регулятора у сфері енергетики.

"Парламент повинен приймати закони, а тарифоутворенням повинні займатися інші державні структури, якщо є така необхідність. І взагалі, ми за ринок, особисто я за ринок. В ідеалі повинна бути ринкова економіка", - вважає Роберт Горват.

З ним солідарний і інший член комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики Олександр Кірш. Депутат вважає, що регулювати тарифи повинна виконавча влада. На його думку, вільний ринок в електроенергетиці планується ввести з липня наступного року, тоді ж і відпаде необхідність у формульному ціноутворення.

"Незрозуміло, чому парламент взагалі і податковий комітет зокрема розглядає ціноутворення на електроенергію. І навіщо тоді потрібна НКРЭКУ? Причому тут парламент до ціноутворення?" - вважає Олександр Кірш.

Нагадаємо, ряд народних депутатів на чолі з нардепом Вікторією Войцицкой вніс законопроект № 8626 "Про внесення змін у Податковий кодекс України та інші закони України щодо здешевлення електроенергії". Проектом закону планується замінити формулу "Роттердам+", яка вже скасована НКРЭКУ і припиняє діяти з наступного року, на формулу "0,9 Роттердам". Це означає, що українські теплоелектростанції зможуть закладати в тариф лише 90% від ціни вугілля на європейській біржі.

За словами експерта Андрія Геруса, законопроект Войцицкой був рекомендований парламентським комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу для внесення в порядок роботи поточної сесії. Однак для цього документ повинен пройти податкової комітет під керівництвом Ніни Южаниной.

Співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич впевнений, що проект закону "0,9 Роттердам" за 3 місяці зупинить енергосистему України. Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко повідомив, що законопроект № 8626 є "тупиковим і популістським", а також порушує законодавство України, так як передбачає наділення парламенту невластивими йому функціями встановлення тарифів.

Цієї ж думки дотримується і голова НКРЭКУ Оксана Кривенко. В інтерв'ю "5 каналу" вона заявила, що законопроект "0,9 Роттердам" залишить Україну без імпортного вугілля, і заповнити дефіцит буде нічим.

Голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець, зі свого боку, повідомив, що законопроект № 8626 призведе до знищення вугільної галузі.

    Реклама на dsnews.ua