• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Нардепи закликають не пускати російські добрива в Україну

Реклама на dsnews.ua
Народний депутат Сергій Шахов на своїй сторінці в Facebook написав, що здивований короткої пам'яті українців, коли йдеться про економічний інтерес країни

"Минулої п'ятниці був вражений тією дитячої наївності, з якою представники аграріїв переконували нас, що застрягли на кордоні білоруські добрива - це дуже погано. Не може бути, щоб затримані митниками добрива були насправді забороненими до ввезення російськими. Не можна ображати наших друзів-білорусів! А нічого, що наші північні сусіди вирішили непогано заробити на транзиті російських товарів?", - йдеться в пості Шахова в соцмережі.

Як стверджує нардеп, проникаюча до нас таким чином російська хімія проводиться на тих же заводах, що постачають сировину для Міноборони РФ: "Хіба не очевидно, що заробіток на українських аграріїв - це допонительные ресурси для російської агресії проти нас?!".

Сергій Шахов шкодує, що ряд профільних організацій відстоюють комерційні інтереси посередників, а не національних виробників: "Всеукраїнська Аграрна Рада, Союз агрохіміків переконують всіх, що імпорт з РФ виправданий: мовляв, дешевий імпорт добрив зараз оченята важливий. Але виграє той, хто вміє грати в довгу. РФ вже давно поставляє нам дешеву хімію, а коли ми закриваємо кордону - йдуть в обхід через дружні їй, але не нам, країни".

Нардеп зазначив, що вітає посилення процедур контролю імпорту на українському кордоні: "Відверто кажучи, такі дії давно напрошувалися. Звичайно, вони не повинні гальмувати постачання високоякісних добрив з країн-союзників України, тому важливо зробити їх максимально швидкими, прозорими та ефективними. Але російської продукції - червоне світло!".

Нагадаємо, що з 7 грудня на прикордонних станціях переадресації зупинено близько 60 вагонів компанії "БНХ Україна", більше 20 вагонів компанії "Санагро", 2 вагона компанії "Агророзквіт" з білоруськими добривами. Державна фіскальна служба зробив це для перевірки повноти сплати мит при ввезенні російських добрив і не допущення їх ввезення під виглядом білоруських або інших країн (Литви, Туреччини, Узбекистану, Казахстану і Грузії). Митники засумнівалися, що завозиться продукція відповідає пред'явленим сертифікатів походження товару: "В даний час митницями ГФС приймаються вичерпні заходи щодо недопущення ввезення, у тому числі з Республіки Білорусь, добрив походженням з Російської Федерації з метою ухилення від сплати митних платежів у повному обсязі", - коментує ГФС.

    Реклама на dsnews.ua