• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Нацбанк націлився на інфляцію до 5%

Реклама на dsnews.ua
Рівень інфляції в Україні до кінця наступного року може знизитися до 5% плюс/мінус 1 п. п.

Про це повідомила прес-служба Нацбанку з посиланням на Основні принципи грошово-кредитної політики на 2019 рік і середньострокову перспективу, розроблені на основі пропозицій правління НБУ і затверджені радою 11 вересня, передає "ДС".

Наголошується, що в березні наступного року інфляція знизиться до 5,75% плюс/мінус 2 п. п., у червні - до 5,5% плюс/мінус 2 п. п., у вересні - 5,25% плюс/мінус 2 п. п.

Також повідомляється, що необхідність зниження інфляції зумовлюватиме грошово-кредитну (монетарну) політику в 2019 році.

Далі Нацбанк планує поступово пом'якшувати монетарну політику, знижуючи облікову ставку в разі стійкого зниження базової інфляції, сприяючи економічному зростанню.

У той же час, як зазначив регулятор, підвищення вартості запозичень на міжнародних ринках капіталу через підвищення процентних ставок провідними світовими центральними банками може обмежувати можливості Національного банку щодо пом'якшення монетарної політики.

"Національний банк у разі реалізації ризиків, що підсилюють інфляційний тиск і погіршують очікування економічних агентів, буде застосовувати насамперед облікову ставку для повернення інфляції до мети в середньостроковій перспективі і поліпшення очікувань", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, під час презентації проекту держбюджету на наступний рік, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що рівень інфляції в Україні продовжить знижуватися і в 2019 році буде менше 8%.

    Реклама на dsnews.ua