• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Навіть в опалювальний сезон: в "Нафтогазі" пообіцяли "низькі" ціни на газ

Реклама на dsnews.ua

Ціни на газ в Україні будуть залишатися відносно низькими навіть в опалювальний сезон у зв'язку з істотними запасами "блакитного палива" в підземних сховищах

Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі НАК "Нафтогаз України", передає "ДС".

У компанії нагадали, що традиційно взимку попит на газ зростає, в результаті чого тарифи на "блакитне паливо" йдуть вгору пропорційно зростанню споживання, а влітку, коли попит мінімальний, ціни знову відкочуються назад. Однак у цьому році даний сценарій Україні не загрожує через рекордні 22 млрд кубічних метрів газу, накопичених в підземних сховищах. До жовтня цей обсяг може досягти 26 млрд кубометрів. Цих запасів повинно вистачити, щоб зберегти ціни на газ в країні на відносно низькому рівні навіть в розпал опалювального сезону.

У НАК також пояснили, які зміни несе відкриття з 1 серпня вільного ринку газу для населення.

"Це означає, що відтепер українці самі можуть вільно змінювати газового постачальника. Довгі роки ціни на газ в Україні регулював Кабінет Міністрів через НАК Нафтогаз України. Компанія була зобов'язана продавати газ посередникам-монополістам, які вже з націнкою перепродували його українцям... Тепер Нафтогаз України може напряму продавати газ населенню, як і інші постачальники, а українці без перешкод вибирати і змінювати постачальника", — зазначили в НАК.

У компанії також підкреслили, що з 1 серпня ціни на газ для населення, як і з 2015 року для промисловості, визначає ринок.

"До 1 серпня "Нафтогаз", в рамках покладених на нього обов'язків Кабміном, повинен був продавати газ збуту на потреби населення. Останні виступали гарантом безперебійних поставок газу домогосподарствам у кожній області України. Але цей обов'язок було скасовано. Відтепер, якщо споживач через форс-мажор залишиться без постачальника (наприклад, він стане банкрутом), його замінить постачальник останньої надії (ПОН). І у споживача буде до 60 календарних днів, щоб знайти собі нового постачальника", — роз'яснили в Нафтогазі.

Щоб відмовитися від чинного постачальника газу, з 1 липня споживач повинен подати майбутньому трейдеру заяву на приєднання, паспорт, ідентифікаційний номер, останню платіжку за газ і свідоцтво про право власності на житло або довіреність. Все інше зробить новий постачальник і перехід відбудеться автоматично.

У перспективі активна конкуренція на ринку відкриє для населення безліч можливостей, яких воно було позбавлена ще за старої моделі газового ринку. Домогосподарства, наприклад, зможуть обирати для себе постачальників з зручним сервісом, вигідними пропозиціями і брати участь в акціях на кшталт тих, які роблять провайдери інтернет-послуг і мобільні оператори", — додали в компанії.

Як повідомлялося, 22 липня уряд призначив ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" постачальником останньої надії на ринку газу. Це стало останньою передумовою для відкриття ринку газу для населення, який запрацював з 1 серпня.

Постачальник "останньої надії" (згідно з постановою НКРЭКУ №2496 від 30 вересня 2015 року) – визначений Кабінетом міністрів постачальник, який не має права відмовити в укладанні договору про постачання природного газу на обмежений період часу.

    Реклама на dsnews.ua