• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

НКРЭКУ вимагає від Міненерго змінити енергобаланс

Реклама на dsnews.ua
В Прогнозний баланс електроенергії ОЕС України на 2019 рік будуть внесені радикальні зміни

Як повідомляють джерела "ДС" в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, на цьому наполягає НКРЭКУ.

На відміну від спочатку затвердженого 28 вересня 2018 року енергобалансу, нова редакція документа передбачає різке збільшення виробництва атомної й гідроенергії. У свою чергу, частка теплової та "зеленої" електроенергії буде знижена.

Відповідно до оновленого Прогнозного балансу НАЕК Енергоатом повинен виробити на 700 млн кВт-год більше раніше затвердженого плану (зростання з 83045 до 83745 млн кВт-год). Передбачається, що ПАТ Укргідроенерго збільшить виробництво електроенергії з 8900 до 9600 млн кВт-год.

У свою чергу, виробництво електроенергії з альтернативних джерел буде знижено на 400 млн кВт-год, теплоелектроцентралями (ТЕЦ) - на 600 млн кВт-год, тепловими електростанціями (ТЕС) - на 3200 млн кВт-год.

Також передбачено зниження прогнозу споживання електроенергії в 2019 році на 2500 млн кВт-год млн кВт-год.

За даними співрозмовника ДС в МЭУП, більшість генеруючих компаній не згодні з новим варіантом енергобалансу. Зокрема, НАЕК Енергоатом не погоджує збільшення виробництва атомної електроенергії згідно з існуючим графіком ремонтних робіт, зрив якого може призвести до ризиків техногенного характеру.

Як відомо, згідно з Положенням формування прогнозної оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ), ціна електроенергії формується НКРЭКУ на основі Прогнозного балансу електроенергії ОЕС України, що затверджується Міністерством.

    Реклама на dsnews.ua