• USD 27.6
 • EUR 33.4
 • GBP 38.8
Спецпроєкти

Новий "чорний лебідь". Коли здується фінасова бульбашка з біткоїном і акціями Tesla

Дослідження Deutsche Bank показало: 89% опитаних ринкових професіоналів вважають, що фінансові ринки зараз знаходяться в бульбашці

Екперти ринку попереджають про наближення фінансової кризи
Екперти ринку попереджають про наближення фінансової кризи / Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Біткоїн і акції технологічних компаній розглядаються як більш небезпечний випадок: половина респондентів оцінюють криптовалюту в 10 балів за шкалою від 1 до 10 (за ступенем ризику). Акції технологічних компаній США розглядалися як наступна за величиною бульбашка із середнім балом 7,9 з 10. Інвестори вважають, що біткоїн, Tesla, найімовірніше, впадуть в ціні більш ніж удвічі протягом наступних 12 місяців

При цьому понад 2/3 опитаних професіоналів вважають, що ФРС США не припинить програму стимулювання до кінця 2021 р., що може стати каталізатором подальшого зростання бульбашки в секторі фінансових технологій.

Сюди можна додати:

 1. Максимально високий рівень індексу S&P500 за всю історію.
 2. Пік ціни золота за останні 10 років.
 3. Новий пік біткоїна, який ми недавно спостерігали.
 4. Максимальне значення китайського фондового CSI 300 Index.
 5. Дворазове зростання коефіцієнта P/E (ціна акцій до прибутку на акцію) APPLE з 18 до 36 (простими словами: інвестувавши $1, потрібно чекати 36 років, щоб він повернувся у вигляді прибутку).
 6. Компанія Tesla оцінюється в 1500 річних прибутків.

Коли чекати здуття бульбашки? Найімовірніше, скоро — до 1-1,5 року.

 • Борючись з ковідом, центробанки підтримали економіку своїх країн. Проведення вакцинації понад 50% населення цих країн знизить обмежувальні заходи і роль центробанків. І, надрукувавши багато грошей, роздулась боргова бульбашка. Повертаючи борги, країни будуть посилювати фіскальний тиск, що відобразиться на економіці і настрої інвесторів.
 • Так само тригером може бути парад дефолтів країн із зайвим борговим навантаженням.
 • Ну і в інформаційну епоху тригером може бути будь-який твіт "гуру" ринку інвестицій, який добре заробить на кризі, як свого часу Баффет на британському фунті.

Що станеться зі світовою економікою?

Реклама на dsnews.ua
 • Криза буде фінансовою. Здуються бульбашки, скоротиться ліквідність, гроші подорожчають, інвестори будуть традиційно надавати перевагу розвитку ринків, що розвиваються.
 • Довіра до долара продовжить знижуватися.
 • Золото і криптовалюта корпорацій стануть місцем безпечного паркування капіталу.
 • До списку «безпечних» активів можна також віднести «класичні» сировинні активи (ті ж самі матеріали, попит на які зросте в умовах промислової революції).

Для України це буде черговим випробуванням. Гроші подорожчають, інвестиції знову скоротяться, якщо, звичайно, Україна не запропонує для інвесторів стратегію, яка їх надихне паркувати капітал в Україні.

Пристебніться, пригоди тривають!

  Реклама на dsnews.ua