• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Облгази Фірташа внесли в платіжки борги за 30 місяців: Названа причина

Реклама на dsnews.ua
Облгази, посилаючись на рішення суду, включили в платіжки "борги" за 30 місяців

У деяких випадках донараховані суми сягають 12,5 тис. грн, передає "ДС" з посиланням на "Економічну правду".

Колегія суддів Касаційного адміністративного суду Верховного суду рішенням від 27 листопада скасувала дію встановлених Кабінетом міністрів України у 2016 році норм споживання газу для споживачів без лічильника, відповідно з чим клієнти облгазсбытов почали отримувати платіжки з урахуванням накопиченої за 30 місяців заборгованості.

Так, суд задовольнив позов ПАТ "Хмельницькгаз", що входить в групу "Регіональна газова компанія" (РГК), до Кабінету міністрів України та скасував дію встановлених ним норм споживання газу без лічильника (постанови №203, 204 від 23 березня 2016 року).

Відповідно до скасованого постановою уряду №206, такі норми становили 4,4 куб. м на одну людину для домогосподарства з газовою плитою, 7,1 куб. м - для домогосподарства з газовою плитою та водонагрівачем, 14 куб. м - для домогосподарств з газовою плитою, водонагрівачем та централізованим опаленням.

Пізніше постановою Кабміну № 609 від 18 серпня 2017 року (серед іншого, документом були внесені зміни у постанову № 203) норми були встановлені на рівні 3,3 куб. м, 5,4 куб. м і 10,5 куб. м відповідно.

Документи, що встановлюють дані норми, визнані протиправними і недійсними у зв'язку з порушенням регламенту Кабінету міністрів при їх затвердження. Мова йде, зокрема, про "недотримання принципів державної регуляторної політики (передбачуваності, плановості, обґрунтованості), відсутність аналізу регуляторного впливу акта, порушення вимог щодо оприлюднення регуляторного акта та документа, що містить аналіз його регуляторного впливу, відсутності погодження акта із Державної регуляторної службою України".

У зв'язку з відміною даних норм, в дію вступила попередню постанову, згідно з яким норми були встановлені на рівні 9,8 куб. м, 18,3 куб. м і 23,6 куб. м на одну людину в місяць відповідно.

У свою чергу, користувачі соцмереж повідомляють про надходження платежів з нарахуваннями великих сум заборгованостей. Так, за даними деяких з них, донараховані суми, що виникли в результаті скасування судом постанов, в деяких випадках досягають 12,5 тис. грн.

Відповідні заяви про зміни норм споживання газу зробили і в облгазсбытах (ПАТ "Дніпропетровськгаз", ПАТ "Миколаївгаз", ПАТ "Криворіжгаз"). Зокрема, там заявили, що в даний час розрахунки щомісячних обсягів споживання для клієнтів здійснюються вже з урахуванням рішення Верховного суду.

    Реклама на dsnews.ua