• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Обійшли Росію та Саудівську Аравію: США вийшли у світові лідери з видобутку нафти

Реклама на dsnews.ua
Вперше за 45 років США стали світовим лідером за обсягом видобутку нафти

Про це повідомляє Адміністрація США з енергетичної інформації, передає "ДС".

"У цьому році США, ймовірно, обійшли Росію та Саудівську Аравію, ставши найбільшим виробником сирої нафти в світі", - йдеться в повідомленні.

При цьому в США відзначили, що ці висновки ґрунтуються на попередніх підрахунках.

"Вперше за більш ніж два десятиліття в лютому видобуток сирої нафти в США перевищив її виробництво в Саудівській Аравії. У червні і серпні США обійшли РФ по видобутку сирої нафти вперше з лютого 1999 року", - наголошується в документі.

Експерти Адміністрації з питань енергетичної інформації прогнозують, що США будуть видобувати більше нафти, ніж Саудівська Аравія і Росія, протягом цього і наступного років.

"Здешевлення нафти в середині 2014-го призвело до того, що американські виробники обмежили свої витрати і тимчасово зменшили видобуток нафти. Однак, після зростання цін на початку 2016-ого, інвестиції та виробництво почали зростати. При цьому РФ і Саудівська Аравія зберегли відносно стабільний рівень зростання видобутку нафти протягом останніх років", - підсумували вони.

Додамо, що США були лідером світового видобутку нафти протягом більшої частини ХХ століття і до 1973 року, після чого поступилися спочатку СРСР, а потім ще і Саудівської Аравії.

    Реклама на dsnews.ua