• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Окупанти в Криму визнали, що без української води сільське господарство загнеться

Реклама на dsnews.ua
Раніше зрошували 406 тис. га, а в 2015 році окупанти ледве змогли осилити 10 тис. га

Повноцінно займатися в аннексированном Росією Криму сільським господарством неможливе без води, що надходить з Північно-Кримського каналу з Дніпра. Таку заяву зробив так званий "голова Держкомводгоспу Криму" Ігор Вайль, повідомляє "ДС" з посиланням на РИА Крим.

"Ми за минулий рік на зрошення витратили всього лише 7 млн кубометрів води і окропили 10 тис га. При Україні у нас зрошення в повний зріст займало близько 900 млн кубометрів води. Бувало, 1 млрд ми брали на зрошення. І зрошували 146 тис га", - заявив Вайль.

За його словами, система зрошення на аннексированном Росією півострові - найбільша в Європі, і те, що Крим потребує "великій" воді, заперечувати не можна. Крім того, вода, що надходить з материкової частини України в Крим по Північно-Кримському каналу, пов'язана не тільки зі зрошенням, але і з якістю землі.

"Вона пов'язана з каптажами, які йдуть від Красноперекопська через Саки і спускаються до Ленінського району. Це майже всі сільськогосподарські регіони Криму. Тобто, сьогодні не можна применшувати значимість Північно-Кримського каналу",- уклав Вайль.

Читайте також:

Як відомо, Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в березні 2014 року, постачання води на півострів припинили.

Як повідомляла "ДС", в 2015 році самопроголошений "голова" окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що вже розробляється програма, яка дозволить кримчанам навчитися збирати воду, яка випадає у вигляді опадів.

    Реклама на dsnews.ua