• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Від 9,5 тис. до 81,6 тис. гривень в рік: Мінфін підрахував, скільки витрачають на учнів у різних школах

Реклама на dsnews.ua
Міністерство фінансів підрахувало бюджетні видатки на загальну середню освіту як в цілому по Україні, так і в окремих школах

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мінфіну, передає "ДС".

Міністерство проаналізувало дані за 2019 рік у денних закладах загальної середньої освіти комунальної власності. Цифри збирали по всіх областях України (крім територій проведення ООС і тимчасово окупованих територій) та в Києві.

Всього була отримана інформація про 14,2 тис. закладів, в яких 3,9 млн учнів і 438,5 тис. викладачів. Загальні витрати цих шкіл в 2019 році склали 94,1 млрд грн.

Середні витрати по країні на підготовку одного учня в 2019 році - 23,1 тис. грн в рік.

Найбільші середні витрати на одного учня були у Баришівському районі Київської області - 81,6 тис. грн, Баландинской сільській ВІДГ Черкаської області - 66,5 тис. грн, Подгорненской сільській ВІДГ Запорізької області - 66 тис. грн.

Найменші середні витрати були в Таировской сільській ВІДГ Одеської обл. - 9,5 тис. грн, Таганчанской сільській ВІДГ Черкаської області - 11,1 тис. грн, місті Ірпінь Київської області - 12 тис. грн.

У Мінфіні зазначили, що в сільській місцевості середні витрати на одного учня склали 32,4 тис. грн, що істотно вище, ніж в містах (19,1 тис. грн).

"Крім того, випускники шкіл у сільській місцевості в середньому отримують гірші бали за ЗНО, ніж випускники міських шкіл. Це свідчить про низьку якість загальної середньої освіти в селах", - вважають у міністерстві.

У той же час, наголошує Мінфін, на фінансування сільських шкіл виділяються значні середні витрати.

"Враховуючи це, засновники цих установ в першу чергу повинні приділяти більше уваги якості освіти", - кажуть у Міністерстві фінансів.

Як повідомляла "ДС", в червні Міносвіти оприлюднило офіційні розцінки на навчання у вузах.

    Реклама на dsnews.ua