• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Відставка Любченка: Федерація роботодавців підтримала міністра, якого обвинувачують у "скрутках" на 1 млрд доларів

Федерація роботодавців України висловила підтримку фігуранту скандалів із "скрутками" податку на додану вартість, першому віце-прем'єру Олексію Любченку, якого найближчим часом має відправити у відставку Верховна Рада

Олексій Любченко
Олексій Любченко
Реклама на dsnews.ua

Про те, що Любченко має скласти повноваження, напередодні заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, а сьогодні представник уряду у парламенті Тарас Мельничук повідомив, що Любченко вже подав у відставку.

Раніше ЗМІ повідомили, що одними з бенефіціарів відставки Олексія Любченка, якого пов'язують із багатомільярдними схемами ухилення бізнесу від сплати податків, можуть виявитися представники великого бізнесу та іноземних інвесторів.

"В останні кілька місяців, коли Мінекономіки очолив Любченко, відомство стало дуже проблемною "вузькою шийкою" для проходження будь-яких ініціатив як інших міністерств, так і бізнес-асоціацій та представників іноземних інвесторів. Замість спрощення процесів, яке декларують у міністерстві публічно, на практиці ініціативи, що входять до Мінекономіки, стикаються з посиленою бюрократією і затягуванням прийняття найелементарніших рішень", — йшлося в матеріалах медіа, повідомляє delo.ua.

Однак у Федерації роботодавців запевнили, що вони мають позитивний досвід співпраці з Любченком на посаді голови Державної податкової служби (ДПС), де він "показав значно кращі результати, ніж його попередники, і продемонстрував готовність до відкритого та прозорого діалогу з бізнесом".

"Любченку та його команді вдалося, не збільшуючи фіскальний тиск на легальний бізнес, працюючи в правовому полі, збільшити надходження податків до бюджету", — написав голова ФРУ Дмитро Олійник на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що за даними тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування зловживань у податкових органах, обсяги "скруток" ПДВ у період перебування Любченка на посаді голови ДПС склали не менше 19 млрд грн у 2020 році, ще 12,4 млрд грн було "скручено" несумлінним бізнесом у період до травня 2021 року.

До того, за даними ЗМІ, ще 10 млрд грн бюджет недоотримав через "скрутки" вже в період роботи Любченка на посаді першого віцепрем'єра.

У ЗМІ називалися також і чиновники, які можуть бути частиною схеми — це виконувач обов'язків голови ДПС Євген Олійников, помічник Любченка Сергій Крамар, директор департаменту управління ризиками ДПС Антон Чиж, начальник управління ризиків Олександр Осаволюк.

Крім того, в опублікованих документах, пов'язаних із ДПЗКУ, також фігурує прізвище помічника Любченка, колишнього голови ДФС та Фонду держмайна Ігоря Білоуса.

За даними авторів документа, Білоус, зокрема, міг особисто відбирати компанії для участі у "програмі" по "скрутках" за допомогою ДПЗКУ. ЗМІ також вказували, що податківці готові були заплющувати очі на "скрутки" за 1% від їхнього обсягу.

Раніше у медіа також фігурувала інформація, згідно з якою Любченко нібито пропонував великі суми у мільйонах доларів за право залишитись на своїй посаді.

Нагадаємо, Олександра Любченка було призначено першим віцепрем'єром, міністром економіки, торгівлі сільського господарства 20 травня поточного року.

Після цього в ЗМІ стала з'являтися інформація, що він причетний до "скруток" податку на додану вартість на суму, порівнянну з розміром очікуваного до кінця року траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду на суму $1,5 млрд.

    Реклама на dsnews.ua