• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Перед зустріччю Зеленського з Байденом в США заговорили про українську "будівельну мафію"

Ряд журналістів з США зацікавилися чутками про корупційні змови чиновників і місцевих девелоперів в українському будівельному бізнесі

Реклама на dsnews.ua

Одна з журналісток, Холлі МакКей, опублікувала статтю на порталі www.redstate.com, в якій висвітлює ситуацію, що склалася, в тому числі, навколо ПрАТ "Квіти України", інвестиційного проекту Rockwill Group, і проектів інших девелоперів.

У статті повідомляється, що 12 липня активісти штурмом захопили будівлю під приводом захисту свого історичного минулого. При цьому, довірені особи Rockwill Group — компанії, що стоїть за реконструкцією ПрАТ "Квіти України" і належить британським і чеським інвесторам, заявляють, що будівля не була внесена до реєстру архітектурних пам'яток і його можна піддавати реконструкції.

"Через відмову давати хабарі для прискорення реконструкції, компанії довелося чекати понад 1,5 роки отримання всіх необхідних дозволів, ліцензій та юридичної документації... Попри це, відразу після початку підготовчих робіт, всі дії були повністю зупинені, будівлю і майно, без попереднього повідомлення, заарештовано корумпованими місцевими районними судами", — пише МакКей.

При цьому журналістка підкреслює, що в злочинній схемі учасників більше, ніж здається на перших погляд. У статті наводиться думка колишнього державного службовця Ігоря Єгорова, який зараз керує київською організацією "Антикорупційний підприємницький фронт", що захищає інтереси приватного бізнесу в Україні. За його словами, "організовані злочинні групи, які спеціалізуються на вимаганні та нападах на будівельні компанії, діють в Україні під прикриттям уряду".

"Це схоже на мафію. Всі пов'язані. Це судді, їх сім'ї, великі забудовники, поліція, а також депутати. Також це псевдоактівісти, яких наймають ці великі будівельні компанії", — заявив Єгоров.

Більш того, американські журналісти стурбовані тим, що постійне протистояння іноземним інвесторам, які необхідні для розвитку важливих інфраструктур, створюють небезпечний і руйнівний прецедент для майбутнього України.

"На будівельні компанії нападають, щоб відтіснити бізнес і запропонувати дешево викупити проєкт. В Україні нападу на будівництва відбуваються майже кожен день", — стверджує Єгоров.

Він також заявив, що США могли б відстежувати випадки порушення прав власності іноземних і українських компаній корумпованими українськими чиновниками та політиками.

"Якщо такі випадки будуть виявлені, США мають ввести санкції проти таких чиновників і політиків", — вважає він.

Варто відзначити, що стаття вийшла на тлі підготовки візиту президента України Володимира Зеленського в США.

Після оприлюднення інформації про майбутню двосторонню зустріч президентів США Джо Байдена та України Володимира Зеленського 30 серпня, даний факт був широко висвітлений як "підтримка зусиль президента Зеленського по боротьбі з корупцією та реалізації програми реформ, заснованої на наших спільних демократичних цінностях".

Кількома днями пізніше, 29 липня, Палата представників США підтримала законопроєкт про збільшення допомоги Україні, згідно з яким по лінії Державного департаменту, Агентства США з міжнародного розвитку та пов'язаних програм буде виділено не менше $ 481 млн.

    Реклама на dsnews.ua