• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Philip Morris: Кабмін і ГФС діяли в рамках закону при Мировій угоді з компанією

Реклама на dsnews.ua
Тютюновий концерт "Philip Morris Ukraine" і державні органи прокоментували обшуки і допити, що здійснює Державне бюро розслідувань (ДБР) в рамках справи, у якій фігурує компанія

Наприкінці 2018 року уряд уклав мирову угоду з компаніями-філіями "Philip Morris Ukraine" про захист інвестицій, а в січні 2019 року, на виконання розпорядження Кабміну, ГФС підписало угоду з тютюновою компанією. Це угода дала можливість залишитися компанії на українському ринку.

Однак, з липня ДБР проводить обшуки і допити, ухвалою Жовтневого районного суду Полтави, яке опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Зокрема, Бюро вилучило всі оригінали мирової угоди з "Philip Morris Ukraine", повідомляє "КП в Україні".

Департамент зовнішніх комунікацій компанії в коментарі виданню заявив, що всі державні органи діяли в межах чинного законодавства, укладаючи угоду з корпорацією.

У "Philip Morris Ukraine" відзначили, що стурбовані діями ДБР, однак після обшуків ніяких подальших кроків від Держбюро не було.

У Міністерстві юстиції та Генпрокуратури ситуацію коментувати відмовилися, пославшись на непідконтрольність ДБР цим відомствам, проте заступник міністра юстиції Іван Ліщина зазначив, що має місце "інвестиційний спір" і саме тому він не може коментувати дії ДБР, оскільки пов'язаний договорами про нерозголошення.

Нинішній Міністр фінансів Оксана Маркарова (під час підписання мирової угоди також була міністром), яка брала участь у складанні документа, на прохання прокоментувати ситуацію ніяк не відреагувала. Попередній Міністр фінансів, а зараз секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк наше прохання також проігнорував.

Представники американської торгової палати в свою чергу, підкреслили, що пильно стежать за політикою країни по відношенню до іноземних інвесторів і чекають рішення бюро за фактом перевірок документації "Philip Morris Ukraine".

Нагадаємо, що "Philip Morris Ukraine" входить в топ-5 найбільших платників податків країни вже кілька років поспіль. Так, в минулому році компанія сплатила до бюджету 14,8 млрд грн. "Philip Morris Ukraine" - провідна міжнародна тютюнова компанія, один з найбільших виробників сигарет, продукція якої продається в більш ніж 160 країнах світу, вийшла на український ринок в 1994 році.

"КП в Україні" повідомляла раніше, минулого тижня активізувалися обшуки і вилучення документів у кримінальній справі, у якій фігурує тютюновий холдинг "Philip Morris Ukraine". Обшуки проходять в уряді, в ГФС і Мін'юсті, а причетних до справи викликають на допити.

    Реклама на dsnews.ua