• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Пілоти безпілотників: ректор НАУ ініціював оновлення класифікатору МЕРТ авіаційними професіями

Національний авіаційний університет хоче готувати нових фахівців для цивільної авіації. Йдеться про пілотів безпілотних повітряних суден, пілотів-випробувачів та інструкторів БПЛА

Ректор НАУ Максим Луцький
Ректор НАУ Максим Луцький
Реклама на dsnews.ua

Відповідну пропозицію навчальний склад уже скерував до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Там уповноважені на розширення Національного класифікатора професій, інформує сайт НАУ.

"Протягом останніх років спостерігається стрімкий розвиток технологій, які працюють без втручання людини, та їх впровадження у цивільну авіацію у вигляді безпілотних авіаційних комплексів та систем. Ця тенденція спонукає освітні установи авіаційної галузі до швидкого реагування та підготовку нових фахівців. Разом з тим, питання підготовки схваленого Державною авіаційною службою України персоналу, відповідального за експлуатацією безпілотних повітряних суден, наразі не вирішене", — констатують в НАУ.

Саме тому, ректор НАУ Максим Луцький ініціював розробку проєкту змін до Національного класифікатора України "Класифікатор професій ДК 003:2010", про що письмово повідомлено Мінекономіки.

Насамперед НАУ пропонує запровадити наступні нові професії, що безпосередньо пов'язані з експлуатацією безпілотних повітряних суден.

  • дистанційного пілота БПС;
  • дистанційного командира БПС;
  • дистанційного пілота-випробувача БПС;
  • дистанційного пілота-інструктора БПС.

"Орієнтовний термін завершення проєкту змін до Національного класифікатора України "Класифікатор професій ДК 003:2010". – 1 жовтня 2021 року", — йдеться у повідомленні.

Разом з тим, в НАУ вже зустрілися із керівництвом компанії UKRSPECSYSTEMS, яка займається розробкою, збіркою, випробуваннями та використанням сучасних безпілотних авіаційних комплексів та співпрацює, в тому числі із державними підприємствами.

"Ми ініціювали не лише зустріч, але й підписання відповідного меморандуму. Прагнемо, що студенти Аерокосмічного факультету (АКФ) НАУ та Факультету аеронавігації, електроніки та телекомунікацій (ФАЕТ) НАУ отримували знання на практичній основі, були залучені до нових розробок, мали справу з дійсними фахівцями і новаторами у сфері застосування безпілотних авіаційних комплексів", — сказав Максим Луцький.

Нагадаємо, поточного року в НАУ зафіксували рекордне збільшення вступників на високотехнічні напрямки підготовки. Зокрема, мова про спеціальності: "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", "Автоматизація та компʼютерно-інтегровані технології", "Мікро- та наносистемна техніка". Лідером рейтингу популярності серед абітурієнтів НАУ поточного року став Факультет кібербезпеки, компʼютерної та програмної інженерії.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua