• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Плюс 20 млрд грн витрат: Рада попередньо схвалила держбюджет-2021

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада України ухвалила проект Постанови «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України «Про державний бюджет на 2021 рік», що означає підтримку кошторису за основу

За відповідне рішення проголосували 275 народних депутатів, передає DSnews.ua.

Пропоновані зміни до проекту бюджету представив перед голосуванням міністр фінансів Марченко. Він зазначив, що від народних депутатів надійшло понад 2000 поправок до майбутнього кошторису, що в разі ухвалення мали б скласти «ще один такий бюджет». Утім, вдалося домовитися про підвищення видатків загального фонду держбюджету на 20,2 млрд грн, що знайшло відображення у проекті Постанови Верховної Ради про висновки та пропозиції до проекту Закону України «Про державний бюджет на 2021 рік» 

«Передусім йдеться про додаткове фінансування розвитку територій – 4,3 млрд грн, інфраструктурних проектів – 7,3 млрд грн, культури і спорту – 3 млрд грн, охорони здоров´я – 2 млрд грн, підтримки аграріїв – 500 млн грн, соціальний захист – 200 млн грн, екологію – 90 млн грн, освіту і науку, підтримку військової сфери», — уточнив міністр і додав, що уряд до другого читання спробує відшукати можливості «щодо вирішення питання заробітних плат прокурорів» і «всіх інших правоохоронних органів».

Нагадаємо, що 14 вересня Кабінет Міністрів схвалив і направив на розгляд парламенту проект закону про держбюджет на 2021 р., який ґрунтувався на урядовому липневому макроекономічному прогнозі. Кошторис розрахований за такими основними показниками: доходи – 1,071 трлн грн (+92,3 млрд грн до плану-2020), видатки – 1,350 трлн грн, дефіцит – 270 млрд грн, прогнозований курс – 29,1 грн/$; ВВП – 4,5 трлн грн (+4,6% реального зростання); середньомісячна зарплата – 13,6 тис. грн; споживча інфляція – 7,3%; співвідношення державного боргу до ВВП – 64,6%.

2 листопада Бюджетний комітет Верховної ради рекомендував парламенту ухвалити проект держбюджету в першому читанні. Створеною в комітеті Робочою групою, за участю Мінфіну та Рахункової палати, було опрацьовано 2451 подану пропозицію, значна частина з яких була нереалістичною: для врахування всіх пропозицій необхідно близько 1,5 трлн грн.

За результатами розгляду Бюджетний комітет підготував проект тієї поставнови, що проголосована сьогодні. Зокрема уряду запропоновано уточнити або виключити окремі положення законопроекту про держбюджет-2021 з метою їх узгодження з вимогами Бюджетного кодексу. Зокрема, йдеться про визначення граничних обсягів державного гарантованого боргу і державних гарантій, розподіл нерозподілених видатків на державні капіталовкладення, а також про забезпечення парламентського контролю над розподілом коштів за деякими бюджетними програмами.

    Реклама на dsnews.ua