• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

За програмою Зеленського уже відремонтували майже 300 мостів, – Укравтодор

Зі стартом програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" в Україні почалося наймасштабніше за останні 30 років оновлення мостів

Реклама на dsnews.ua

Лише за перші 16 місяців відновлено 296 об'єктів, повідомляє Укравтодор.

"У квітні минулого року президент оголосив про старт Національної програми відновлення мостів. Програма розрахована на 5 років і є важливою частиною "Великого будівництва", — заявили в агентстві.

За словами заступника голови Укравтодору Андрія Івка, головна проблема – застаріле мостове господарство, 80% якого збудовано до 1980 року і належно не утримувалось.

За оцінкою фахівців, які проінспектували 73% мостів на дорогах державного і 25% місцевого значення, більше половини усіх штучних споруд вже не відповідають технічним вимогам.

"Першочергового ремонту потребують 710 мостів. Стан 160 з них наближений до аварійного. Деякі з цих мостів перебувають у критичному стані, тож їх оновлення є предметом національної безпеки", – каже Івко.

В минулому році капітальний і середній ремонти та реконструкцію провели на 158 мостах. У 2021-му планують відновити ще 165 об'єктів, на що виділено 4 млрд гривень.

Важливим етапом є завершення низки об'єктів-довгобудів. Перш за все, це мости у Запоріжжі, на яких минулого року відкрили рух першою ділянкою. Не менш важливі зруйновані повенями мости у західних регіонах, такі як мостові переправи у Розтоках і Маршинцях, які вже відкрили.

Серед флагманських проєктів "Великого будівництва" — зведення нових мостів у Кременчуці та прикордонному Ямполі.

В Укравтодорі наголосили, що відновлені мости дають також позитивний економічний ефект: зростання до 1% ВВП за 5 років завдяки підрядам для українських підприємств, 3 250 нових робочих місць для мостовиків і ще 15 600 – у суміжних галузях, 3,54 млрд гривень замовлень на видобуток і виробництво будматеріалів тощо.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявляв, що в рамках ініційованої ним програми "Велике будівництво" протягом 2021 року буде відремонтовано і збудовано 6 500 км доріг.

    Реклама на dsnews.ua