• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Попит на IT-фахівців в Україні щороку зростає на 30%

Кількість вакансій в українській IT-індустрії значно перевищує пропозицію фахівців, що є одним з найбільших викликів для галузі

Щороку українські освітні заклади випускають 15–20 тис. технічних спеціалістів, але на ринку цьогоріч потрібні щонайменше 54 тис. фахівців.
Щороку українські освітні заклади випускають 15–20 тис. технічних спеціалістів, але на ринку цьогоріч потрібні щонайменше 54 тис. фахівців.
Реклама на dsnews.ua

Про це під час спілкування з журналістами повідомив президент Асоціації "IT Ukraine", CEO Intellias Віталій Седлер, передає «ДС».

Брак спеціалістів гостро відчувається, зокрема, в конкуренції між українськими та іноземними компаніями на ринку праці.

За даними "IT Ukraine", щороку українські освітні заклади випускають 15–20 тис. технічних спеціалістів, але, щоб задовольнити потреби українського ринку, у 2021 р. потрібно щонайменше 54 тис. фахівців (частково закривають вакансії світчери – ті, хто перекваліфікувався на айтішників). Наразі попит на них підвищується через рекордне зростання запитів на ІТ-послуги (приблизно на 30% щороку).

На думку Віталія Седлера, для стратегічної зміни ситуації на краще потрібно перебудувати систему освіти спільними зусиллями навчальних закладів, бізнесу і держави. Зокрема:

  • розробити навчальні програми, що відповідатимуть потребам ринку;
  • забезпечити навчальні заклади ресурсами, які дозволять на практиці вивчати теоретичний матеріал;
  • постійно підвищувати кваліфікацію викладачів (програми стажування, участь в проєктах, тренінги та семінари тощо).

В асоціації нагадали, що співпрацюють з Міністерством освіти і науки щодо IT-освіти, реалізуючи низку освітніх проєктів, особливо актуальних під час карантину за умов діджиталізації процесу навчання.

Редактор: Олексій Шевнін
    Реклама на dsnews.ua