• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Спроби вигнати інвестора з родовища газу — поганий сигнал для бізнесу, — експерт

Спроби ПАТ "Укрнафта" поставити під сумнів рішення Верховного суду і заблокувати розробку Свістунковско-Червонолуцкого родовища в Полтавській області — небезпечний сигнал для інвесторів

Реклама на dsnews.ua

Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив співголова Фонду енергетичних досліджень Дмитро Марунич, повідомляє Delo.ua.

Він нагадав, що ще у 2017 році ліцензію на розробку Свістунковско-Червонолуцкого родовища отримала компанія "Аркона Газ-Енергія". ПАТ "Укрнафта" була попереднім власником спецдозволу на розробку цієї площі до 2014 року, однак за фактом видобуток газу на родовищі не проводився.

"Тим не менш, ПАТ "Укрнафта" в спробах застрибнути в останній вагон поїзда, що рушив, упродовж ряду років звертається до судів різних інстанцій, заперечуючи законність видачі спецдозволу "Арконі". В результаті в лютому цього року Верховний суд відхилив позов" Укрнафти "про незаконність видачі ліцензії. Рішення Верховного Суду є остаточним і оскарженню не підлягає. Програвши в судах, "Укрнафта" не зупинилася і зробила спроби залучити до розгляду народних депутатів і Генпрокуратуру, посилаючись на збитки, які держава нібито понесло при продажу спецдозволу у 2017 році. Намір поставити під сумнів вердикт Верховного Суду — спроба створити небезпечний прецедент, який ставить під сумнів роботу усієї правової системи держави", — вважає Дмитро Марунич.

Він також додав, після відходу у 2014 році й до появи реального інвестора, готового інвестувати у видобуток, інтересу до розвитку Свістунковско-Червонолуцкого родовища ПАТ "Укрнафта" не висловлювала.

"Зараз у родовища з'явився реальний інвестор, вже проходять геофізичні дослідження для уточнення структури родовища, йде підготовка до буріння першої свердловини за чверть століття. Добувати має компанія, яка може інвестувати та готова це робити", — підкреслив експерт.

За його словами, видобуток газу — інвестиційно-ємний бізнес, для розвитку якого потрібні значні кошти. При цьому інвесторам необхідні зрозумілі правила гри.

"Якщо компанія інвестує в розвиток видобутку, веде геологорозвідувальні роботи, законність її діяльності підтверджена вищими судовими інстанціями, сама поява загрози у вигляді заяв народних депутатів або правоохоронних органів на підставі маніпулятивних тверджень одного скривдженого гравця ринку — не що інше, як негативний сигнал потенційним інвесторам. А займатися видобутком на об'єкті повинна компанія, яка готова це робити, має кошти або може їх залучити, а не юрособа, яка багато років просто притримувало об'єкт", — резюмував Дмитро Марунич.

Як повідомлялося раніше, 4 лютого Верховний Суд підтвердив законність видачі спецдозволу на видобуток вуглеводнів на Свістунковско-Червонолуцком родовищі (Полтавська обл.) Для ТОВ "Аркона Газ-Енергія". Про це повідомила пресслужба групи компаній Smart Energy, в яку входить "Аркона". Рішення суду відкриває компанії можливість здійснювати повноцінну розробку родовища, відзначили в Smart Energy.

    Реклама на dsnews.ua