• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Після скасування "Амстердам+" принцип ціноутворення не зміниться, - постачальник газу

Реклама на dsnews.ua

Після запуску роздрібного ринку газу принцип ціноутворення не зміниться - ціна газу буде включати його ціну на хабі плюс вартість доставки

Про це заявив директор компанії "ТАС Енергія" Максим Дмитрук, передає "Обозреватель".

"Буде збігатися ціноутворення. Тобто все те, що пов'язане з комерційним сегментом, в якому ми на сьогоднішній день працюємо з бізнесом. Тобто фактично вартість газу для кінцевого споживача в цьому вигляді - це фізособи - будуть оплачувати вартість газу, яка складається згідно імпортного паритету і ціни, яка буде складатися на внутрішньоукраїнському ринку", - сказав Дмитрук.

Він також підкреслив, що ціна газу для споживача буде включати вартість його доставки.

"Ми купуємо продукт і платимо так само ці платежі за транспортування. А кінцевий споживач платить ще плюс додатково за розподіл", - пояснив Дмитрук.

Нагадаємо, формула "Роттердам +" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної вартості електроенергії виключно для промислових споживачів у період 2016-2019 рр. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен для всього вугілля. Формула була скасована 1 липня 2019 р. з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловості зросла.

Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ (підписаний президентом Володимиром Зеленським) аналогічний підхід для визначення ціни газу для населення - т. зв. "Амстердам +". Він також передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів - біржа TTF.

    Реклама на dsnews.ua